| Dia a întrebat:

Imi spune si mie cineva cate parti din "Pirati din caraibe" sunt? Adica eu am vazut intr-o seara Piratii din caraibe: Cufarul omului mort. sau ceva de genu, mai sunt? sau am auzit "Piratii din caraibe 4", raspunsul explicit primeste funda xD

Răspuns Câştigător
| Lipsa47 a răspuns:

1_Piratii din Caraibe=blestemul perlei negre
2_Piratii din Caraibe=Cufarul omului mort
3_Piratii din Caraibe=La capatul lumii
4_Piratii din Caraibe=Printre ape si mai tulburii
Urmarestele pe toate si o sa vezi cat de misto pot sa fie sunt filmele mele prferate.

3 răspunsuri:
| Lipsa47 a răspuns:

Dinuu gresit toate filmele su bazate pe aceeasi poveste dar daca nu le-ai urmarit cu atentie de aia n sti, caci la sfrshitul filmului "3_Piratii din Caraibe=La capatul lumii" jack sparrow spune ca se duce in cautarea fantani tinereti si chiar asta face in "4_Piratii din Caraibe=Printre ape si mai tulburii

Răspuns utilizator avertizat
| Dinuuu a răspuns:

Sunt 4 filme Piratii din Caraibe.
1)Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (2003)
2)Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest(2006)
3)Pirates of the Caribbean: At World's End(2007)
Primele 3 sunt pe aceiasi poveste, in timp ce in al 4-lea e o poveste diferita, dar tot cu Jack Sparrow
4)Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides(2011) sau in romana Pe ape si mai tulburi