| MineIsLikeABridge a întrebat:

In saptamana asta m-am uitat si la celebrul avatar de cameron si la cartita ( the departed) de martin morsesse dupa mine o fost mai fain la dizain avatar unde primeste un 9-10 dupa mine dar la poveste mi se pare de rahat!, ii clasic eroul aproape moare dar ii salvat de iubita( la sarsit) toate filmele au aceiasi poveste deci nu-i ceva special dupa mine, la cartita o fost diferit, la inceput te captiva si te introducea in poveste de parca eri acolo si simteai si o fost un sfarsit reusit, stateam cu inima la gura si imi ziceam sigur eroul principal scapa cu bine si ii totul ok, dar nu a fost asa clasic a fost mai deosebit si cam tot filmul o fost cevadeosebit 10din10, va rog sa-mi iertati greselile gramaticale dar in 19 min plec la scoala si am vrut neaparat sa scriu asta, ce parere aveti de parerea mea?

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Da.sunt de accord cu tine!
the departed are un scenariu mult mai bun decat avatar ...care sincer mi se pare mai mult un,, desen animat,, de 200 de milioane de euro. axat mai ales pe efecte speciale!
pentru mine un film tr sa impresioneze mai ales prin poveste, si nu prin efecte!

1 răspuns:
| sonya a răspuns:

Mie mi-au placut amandoua. Desi la avatar aveam asteptari mai mari. Sunt 2 filme care merita vazute. Si oricum sa mai cauti filme de-ale lui Martin Scorsesehappy. Face filme dragute. Si daca ti-a placut departed...si inception sunt sigura ca o sa iti placa.