| Capriciu a întrebat:

La multi ani TPU! Vreau sa imi recomandati niste filme foarte amuzante, dar amuzante sa numai pot de ris. Cele mai amuzante filme primesc funda!

Răspuns Câştigător
| alexaaaa3333 a răspuns:

La multi ani!
Uite o lista cu cele mai bune comedii:

1)Wayne’s World-Cand lingusitorul director al unei televiziuni (Rob Lowe) ofera lui Wayne si lui Garth un contract baban pentru a le inregistra emisiunea de noaptea tarziu, celor doi nu le vine sa creada ca a dat norocul peste ei. (""Nu se poate!" ""SE POATE!"). Curand isi vor da insa seama ca drumul de la ei din garaj pana pe culmile succesului este anevoios, presarat cu pericole, cu ispite si cu numeroase ocazii de a da petreceri!

2)Beetlejuice-Adam si Barbara traiesc intr-o casa frumoasa in New England. Intr-o zi, in timp ce se intorc acasa, sunt implicati intr-un accident auto. Reusesc sa ajunga acasa pentru a descoperi ca de fapt sunt morti si acum isi bantuiesc casa. Dar pacea este tulburata de cei care cumpara casa, familia Deetz.

3) Beverly Hills Cop-Un detectiv ingamfat din Detroit, incearca sa dezlege misterul care invaluie uciderea prietenului sau. Pistele descoperite il conduc pana in inima elegantului Beverly Hills si, inainte sa puna mana pe suspect, Alex se trezeste prins in mijlocul unei retele de hoti si traficanti de droguri…

4)Wedding Crashers-In comedia Spargatorii de nunti, sunt parteneri de afaceri si prieteni de-o viata care impart un hobby de primavara cu adevarat unic… spargerea nuntilor. Indiferent de etnia nuntasilor – evrei, italieni, irlandezi, chinezi, indieni – echipa plina de carisma si farmec a celor doi are intotdeauna povesti de rezerva istete pentru oaspetii curiosi si devin in mod inevitabil punctul central al fiecarei receptii, la care raman fideli "regulilor lor de spart nunti" care se dovedisera functionale, pentru a intalni si agata femei starnite chiar de simplul gand la casatorie.

5)Ace Ventura: Pet Detective-E cel mai tare detectiv de animale din cati exista. De fapt, singurul in bransa. Odata cu disparitia lui Fulg de zapada, delfinul-mascota al echipei de fotbal Miami Dolphins, fapt care buimaceste autoritatile chiar in ajunul Super Bowl-ului, se dovedeste ca singurul om de incredere, singurul cu intuitia potrivita, singurul care cunoaste diferenta dintre un delfin si-o delfina este Ace Ventura. Iar atunci cand rapirea delfinului este urmata de disparitia starului fundas de la Dolphins – toata lumea are nevoie ca Ace sa preia cazul.

6) The Jerk-Un imbecil fara perspective de viitor se lupta din greu sa-si faca un drum in viata, cand o inventie neobisnuita il face extraordinar de bogat.

7)Shaun of the Dead- Shaun isi petrece viata in barul local, The Winchester, impreuna cu Ed, prietenul sau cel mai bun, are probleme cu mama sa si isi neglijeaza prietena, pe Liz. Cand Liz ii da papucii, Shaun decide sa-si puna ordine in viata. El trebuie sa recucereasca inima prietenei sale, sa-si repare relatia cu mama si sa faca fata responsabilitatilor de adult. Din pacate, MORTII se intorc la viata si incearca sa-i manance pe cei vii. Pentru Shaun, cuprins de o noua forta, acesta e doar un alt obstacol. Confruntat cu o epidemie de ZOMBI si inarmat doar cu bune maniere si o lopata, Shaun pleaca impreuna cu Ed sa-si salveze mama si, desi nu ii face placere, tatal vitreg, prietena si, cu totul impotriva vointei sale, pe prietenii acesteia, David si Dianne, ducandu-i in locul cel mai sigur pe care il stie, barul Winchester.

8) National Lampoon’s Christmas Vacation- A venit Craciunul si familia Griswold incepe pregatirile pentru marea sarbatoare. Din pacate, viata nu decurge nici in aceasta perioada a anului, conform planului facut de Clark, sotia lui, Ellen si a celor doi copii ai lor. Clark este un om plin de ghinion, prin urmare, eforturile lui de a petrece, in casa lor mare si frumoasa din Chicago, alaturi de invitati, un Craciun obisnuit sunt mult mai mari decat ale celorlalti. Din pacate, nici in urma eforturilor supraomenesti, Craciunul la familia Griswold nu este unul obisnuit, plin de bucurii, simplu. Desi, pana la urma, este unul de neuitat…

9) The 40-Year-Old Virgin- Andy Stitzer are o slujba lejera la un magazin de electronice su un apartament dragut, in care se mandreste cu o colectie de figurine de super-eroi si cu reviste de benzi desenate. Un singur lucru nu e in regula la Andy: are 40 de ani si nu a facut niciodata sex! Prietenii lui de la magazin se dau peste cap pentru a-l face pe Andy sa-si piarda virginitatea, dar nimic nu-l ademeneste pe inocentul lor prieten sa renunte la castitate. Pana cand o intalneste pe Trish care are 40 de ani si trei copii. Numai ca relatia celor doi are la baza o intelegere reciproca: nici unul dintre ei nu vrea sa faca sex.

10) Ferris Bueller’s Day Off- Ferris este un pusti istet, dar mereu pus pe sotii. Satul de mers la scoala, el decide sa isi ia o zi libera. Pentru ca prietenii sai cei mai buni, Cameron si Sloane, nu pot decat sa ii urmeze exemplul, cei trei sunt decisi sa se distreze pe cinste! Pe urmele lor, incercand sa ii prinda cu mata in sac, se afla decanul studentilor, Ed Rooney, dar si sora lui Ferris, Jeanie, care nu se poate impaca cu gandul ca fratele ei scapa mereu basma curata, pe cand ea nu reuseste niciodata.

11)Dumb & Dumber- Lloyd si Harry pleaca intr-o lunga calatorie spre Aspen cu scopul de a duce o servita cu bani uitata intr-un taxi de catre o frumoasa femeie pe nume Mary de care Lloyd este indragostit lulea. Aventurile se tin lant iar ei reusesc sa cheltuie toata suma de bani pe care ar trebui sa o restituie.

12) National Lampoon’s Animal House- In campusul colegiului Faber, doi nou-veniti care nu sunt primiti in fratia Alpha Phi Omega, grupul cel bun, guvernat de decanul Vernor Wormer sunt imediat cooptati de fratia Omega. Singurul scop al acestui grup este sa agite atmosfera linistita, rigida si ipocrita ce domina scoala. Decanul isi propune ca in anul ce urmeaza sa exmatriculeze tot grupul rau famat, dar membrii fratiei Omega, absolut inconstienti de pericolul ce-i pandeste, continua sa duca o viata lipsita de griji si sfidatoare fata de toate.

13)The Hangover- Cu doua zile inainte de nunta, Doug si cei trei prieteni ai lui care urmeaza sa-i devina cavaleri de onoare pleaca cu masina spre Las Vegas pentru a organiza o petrecere a burlacilor de care sa-si aduca aminte cu placere si nostalgie toata viata. A doua zi dimineata, atunci cand se trezesc confuzi si dezorientati din somn dupa o noapte de betie, cei trei cavaleri de onoare constata cu stupoare ca viitorul mire a disparut fara urma si ca, in schimb, in camera lor se afla un bebelus in varsta de aproximativ 6 luni, iar prin baie se plimba nestingherit un tigru. Fiind complet lipsiti de indicii si avand foarte putin timp la dispozitie pentru a-l gasi pe viitorul ginere si a se asigura ca acesta va ajunge in fata altarului impreuna cu aleasa inimii lui, cei trei barbati petrecareti incearca sa-si puna ordine in ganduri, sa isi aminteasca unde si-au petrecut noaptea precedenta si in ce moment le-a scapat situatia de sub control.

14)Ace Ventura: When Nature Calls- Ace Ventura porneste într-o expediţie periculoasă prin junglă însoţit de maimuţa Spike şi trimisul consulului, Fulton Greenwall Misiunea lui Ace este, de această dată, să-l găsească pe Shikaka, animalul sacru al ospitalierului şi prietenosului trib Wachati şi asta înainte de măritişul fiicei şefului tribului. În caz contrar, singura soluţie este războiul. Ace porneşte într-o cursă contratimp a cărei miză este soarta tribului.

15)The Mask- De la zero la erou ar putea fi motto-ul filmului. Este vorba despre metamorfozarea instantanee a lui Stanley Ipkiss dintr-un timid functionar de banca – fara vreun succes deosebit la femei, si in a carui viata banala nu exista decat un catelus simpatic si scorpia de proprietareasa – intr-un tip cu niste posibilitati fizice supranaturale. Din clipa in care gaseste o masca antica si si-o pune pe figura, Ipkiss devine tot ce visa sa fie, exact ca in desenele animate pe care le adora. Se indragosteste de frumoasa cantareata Tina Carlyle si e decis sa elimine toti gangsterii din oras…
Sper ca te-am ajutat.

4 răspunsuri:
| Darkness13 a răspuns:

Scary movie ( toate )
Singur acasa ( toate )
Placinta americana ( toate )
Excursie in europa
We're the Millers
Zombieland ( lasand la o parte scenele cu zombi e destul de amuzant )
Sper sa iti placa!

| Sovieticul a răspuns:

La multi ani! In primul rand fiecare avem gusturi diferite, depinde de genul de comedie care iti place, eu ti le recomand pe urmatoarele :

The Hangover 1
The Hangover 2
American Pie (sunt vreo 7 serii )
The Dictator
21 and Over
This Is The End
Grown Ups 1
Grown Ups 2

Verifica si tu site`uri de gen Cinemagia sau iMDB.

| skrillex197453 a răspuns:

Singur acasa1 2 3

| Emy2000 a răspuns:

DE EXEMPLU FROZEN (am fost la premiera si e superb! Dar cele cu MR. BEAN merita vazute! in plus in seara asta la antena 1 este MR. BEAN IN VACANTA! ITI RECOMAND!