| 342 a întrebat:

Lord of the ring sau Harry Potter? De ce?

5 răspunsuri:
| ralucaralu a răspuns:

Evident Harry Potter.

| DarkSunshiine a răspuns:

Nu pot sa aleg desi Harry Potter are mai multa aventura, Parti dar imi place fort mult Lord of the ring deci Ambele big grin

| NarcyNarcisa a răspuns:

Harry Potter pentru ca m-a impresionat in mod deosebit.Este evidentiat faptul ca si copiii pot face lucruri marete(desigur nu vrajilaughing ) in viata reala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi plac ambele. Macar pe astea 2 le mai poti compara. Dar sa compari Twilight cu vreo serie din cele mentionate e absurd...si nu inteleg de ce multi compara in special HP cu Twilight.
Prefer in primul rand HP pentru ca am crescut cu aceasta serie. Sunt un mare fan. Spre deosebire de Lord of the Rings, HP insista mai bine pe evidentierea unor valori morale deosebite, pe dezvoltarea personajelor, are parte de foarte mult mister. Harry Potter insista mai mult decat Lord of the Rings pe teme precum moartea si iubirea. Lord of the Rings e prea mult axat pe batalii.

| totalus a răspuns:

Aman 2 pot spune ca imi palc f mult, dar creca lotr imi place mai mult, pentru povestea in sine si aventura nesfarsita... LEGOLAS rullz laughing