| Mady1308 a întrebat:

Mi-as dori o lista de animeuri gen actiune-comenie
Cele mai multe animeuri primeste Funda!

Răspuns Câştigător
| ryuu a răspuns:

Hey!
- D.N.Angel
- Fairy Tail
- Infinite Stratos (2 sez)
- Omamori Himari
- Katekyo Hitman Reborn
- Rurouni Kenshin
-
- Medaka Box (2 sez)
- Sekirei (2 sez)
- Full Metal Panic! (3 sez)
- Hidan no Aria
- High School DxD (2 sez)
- Ichiban Ushiro no Daimaou
- Yu Yu Hakusho
- InuYasha (2 sez)
- Soul Link
- Zero no Tsukaima (4 sez)
- Code-E (sez 2 "Mission-E" e si action)
- Din seria "Tenchi Muyo!":
* Tenchi Muyo! Ryo-Ohki (gasesti pe gogoanime)
* Tenchi Muyo! Daughter of Darkness (pe youtube)
* Tenchi Muyo!
* Tenchi Muyo! in Love
* Tenchi Forever! in Love 2 (aka Tenchi Forever!)
* Tenchi Muyo! GXP

Vizionare placuta!

4 răspunsuri:
| ElectrickFunny a răspuns:

Kill la Kill-Serie ongoing apare in fiecare vineri.Din primele doua episoade pare destul de bun.

Zero No Tsukaima-Un anime destul de bun, are actiune si comedie dar pe langa ele are si ceva romance care nu este chiar asa de accentuat.Are 3 sezoane.

Blood Lad-Actiune si comedie. Poate da senzatia ca exista ceva romance dar nu prea este subliniat romance-ul, apropo serie se terminase acum cred ca vreo luna si pot sa zic ca te poti astepta la un nou sezon.

Angel Beats-Nu am putut termina seria pentru ca mi s-a facut un spoiler major su nu am vrut sa continui seria.Anyways....seria e destul de faina.Si aici avem actiune comedie care se combina destul de bine!

| crocky a răspuns:

Iti las animeurile care mi-au placut cel mai mult:
atack on titans ( asta las pune in top peste toate animeurile care or sa apara vreodata )
fairy tail
chobits
elfen lied
si mai sunt multe belea dar nu le pot retine numele cas in japoneza : ))