| Miruna66 a întrebat:

Mie'mi place foarte mult filmul "Titanicul" dar vreau sa va intreb ceva. Rose si Jack au fost pe adevaratul "Titanic" si au fost prientre supravietuitori? Pe mine m'a impresionat dragostea dintre Rose si Jack. A da! Rolul lui Jack este jucat de un actor cunoscut. Cum se numeste ca nu mai stiu.

Răspuns Câştigător
| VecinaDeLa3 a răspuns:

Ce sa zic, totul e f romantat. Nu este cunoscuta o poveste de dragoste ce a rezistat peste ani, f faimoasa...Eu zic ca este inventata, ca filmul sa fie mai dramatic, usor lacrimogen, ca sa se vanda. E un film f frumos, dar personal nu mi se pare plauzibil( apa avea -20/30 grade, iar ea inota timp de 10 min ca sa il salveze pe Jack- intr-o temp ca asta paralizezi imediat. Si cum au de au fost ultimii ce au parasit vaporul. E doar o poveste, parerea mea.

12 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Actorul e leonardo di caprio! ...si nu povestea nu e adevarata, e o fictiune!, a existat intr-adevar un anume joseph dawson, dar nu avea legatura cu jack ...in plus ca lucra in camera fochistilor!

| Kqzu97 a răspuns:

Nu n-au fost pe adevartul Titanic... Jack=Leonardo DiCaprio(36 de ani) si Rose=Kate Winslet(35 de ani). Daca au fi fost pe adevaratul Titanic nu au mai fi trait acum

| suraforever a răspuns:

In realitate jack a fost pe titanic si rose si este iar adevarat jack a murit inghetat iar rose salvata, filmul a fost facut dupa informatiile spuse de rose dupa ceva timp ce sa scufundat titanicul

| alex4532 a răspuns:

Leonardo di caprio

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar nu intelegeti ce s-a intamplat.Rose a explicat dupa mai mult de 50 de ani tot ce s-a intamplat normal ar trebui sa o credem doarece ea a fost singurul supraveituitor care a stiut exact ce s-a intamplat.Mai e cineva in viata dar pe atunci avea doar 9 luni deci nu poate explica ce s-a intamplat.Eu sunt de parere ca totul este adevarat, dar din pacate nu este nici o informatie despre acest Jack Dawson...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.tpu.ro/utilizator/anjmj

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi place f mult filmul titanic! Intradevar, a existat"vaporul care nu se scufunda"! Filmul este facut pe calculator, dupa imaginile pe care le aveau din ocean si cu pozele facut inainte.Toti erau acori:Jack=Leonardo Di Caprio, Rose=Kate Winslet.Va dati seama ca adevarata poveste a fost prin 1916, iar filmul a aparut prin 1997...asa ca rose cea adevarata nu avea cum sa joace in film! El este superb...{cam asta e parerea meabig grin}

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numeste leonardo dicaprio

| Luv you a răspuns:

Si pe mine m-a impresionat:( dar din pacate cei 2 au fost doar niste personaje fictionare:( uite citeste aici http://www.chasingthefrog.com/reelfaces/titanic.php

| Pysu a răspuns:

Cum sa aiba apa -20/30 grade celsius, nu are cum, daca era asa apa era inghetata, apa avea 2-3 grade, au putut rezista in ea, au putut supravietuii datorita adrenaliniei care a intervenit datorita acelui moment de panica. cum poti sa zici ca a fost inventata povestea daca chiar supravietuitoarea a povestit ce s-a intamplat? totul este realwinking

| Cris_1378 a răspuns:

Buna.Nu cred ca Jack si Rose au fost pe adevaratul Titanic. Jack este in film Leonardo DiCaprio. Dragostea dintre cei 2 ne invata sa nu tinem cont de parerile celorlalti, doar sa avem incredere in ceea ce simtim.

| Voicu_Mihai_1995 a răspuns:

Leonardo dycaprio