| AdrianaBacescu a întrebat:

Miercurea viitoare va fi pe Warner TV filmul The Frisco Kid cu Harrison Ford. Vreau filme similare, stiu ca e un western cu mix de comedie.

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ai o pasiune pentru Harrison Ford happy
dar cand ii vezi moaca lui Gene Wilder...te ia rasul instant
filme similare sa ma gandesc?
They Call Me Trinity (1970) cu Bud Spencer si Terence Hillwinking

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

Te uiti si tu? E un film subevaluat, mi-a placut si Blazing Saddles.

| Simpatic a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Ok o sa incerc sa ma uit
apropo de genul western comedy, ai vazut acest film The Villain (1979) cu Kirk Douglas, Arnold Schwarzenegger si frumoasa Ann-Margret
Filmul este un categoria B ce-i drept
Sa imi zici daca l-ai vazut happy

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

Mi-a placut si The Villain. E foarte tare.

| Simpatic a răspuns (pentru AdrianaBacescu):

Da? eu credeam ca este doar un film slabut si mie mi-a dat o stare buna!
dar este fain sa vezi actori atat de batrani actual (sau decedati, cum este cazul lui Kirk Douglas) cand erau tineri si frumosi happy

| AdrianaBacescu explică (pentru Simpatic):

Cu anii buni, am vazut pe TCM Blazing Saddles cu Gene Wilder.