| smara112 a întrebat:

Niste filme horor? Multumesc anticipat... funda :3

8 răspunsuri:
| Nucreeed a răspuns:

The Shining 1980
Rosemary's Baby 1968
The Blairwitch Project
Alien 1979/Aliens 1986
The Omen 1976
The Haunting 1963
The Changling 1979
Halloween 1978
'[Rec]' Cel din 2007
Jacob's Ladder

| EvilThoughts a răspuns:

Hei, ai văzut The Ring? Este filmul meu preferat.
Alte filme care mi-au plăcut- și, implicit, m-au făcut să dorm cu lumina aprinsă- sunt : The Woman in Black, The Grudge, The Others, The Unborn, The Gravedancers- ăsta a fost ciudățel și mai mult amuzant.
De asemenea, există și cărți după care s-au făcut filme de groază, cum ar fi The Shining, Carrie, The Pet Cemetery.
Încearcă să citești întâi cărțile și mai apoi să vezi filmele. The Shining, cel puțin a fost super. Îmi era teamă să întorc pagina.
Și Saw... care sunt 6 sau 7 dacă nu mă înșel și sunt destul de înfricoșătoare, prea scârboase pentru gustul meu însă. Îmi plac filmele la care pot să mănânc în același timp.
P.S.
Încearcă să te uiți la American Horror Story. E un serial super happy

| OnuOnulică a răspuns:

The Others 2001

| faramatania a răspuns:

The Cabin In The Woods (2012),Wrong Turn (seria),[Rec] seria, Texas Chainsaw 3D (2013),Friday The 13th (2009),Thir 13en Ghosts (2001),Martyrs (2008),The Unborn (2009),Insidious 1 și 2, Case 39 (2009),Open Grave (2013),Modus Anomali (2012),Antiviral (2012),Cabin Fever (2002),Cabin Fever 2:Spring Fever (2009),The Ruins (2008),Wolf Creek (2005),Wolf Creek 2 (2013)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Catacombe
Producatorii seriei Puzzle mortal revin în atentia publicului cu Catacombe, un thriller incredibil cu Shannyn Sossamon în rolul Victoriei, care se îndreapta spre Orasul luminii pentru o a-si vizita sora, Carolyn, înterpretata de Alecia Moore. Într-o noapte Victoria patrunde în catacombele pariziene. Înconjurata de cadavre si de întuneric, urmarita de cineva sau ceva, Victoria are parte de o experienta terifianta cum nici nu si-a imaginat...

| livscomsha a răspuns:

The grudge
The Cell
Haunt
Antiviral

| MuciGelatinoşi a răspuns:

The Conjuring, The Others.

| Sorina221 a răspuns:

The Conjuring, Storke(este foarte ciudat), Carrie, Mama, Silent Hill 1 si 2 (sunt foarte de groaza), Paranormal Activity si Mirrors