| unoarecare2 a întrebat:

Poate ca la multi le place programul National Geographic. Ma poate ajuta cineva daca exista vreo posibilitate de a vedea online pe net fara sa am TV? Multumesc mult.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://bit.ly/2EGBOiC Este cam greu de instalat. Necesita VLC dar este cel mai bun. Iti da 129 de posturi dar nu toate functioneaza. Cu mici setari se poate ajunge la 400-500 de posturi si prin stergerea celor dublate am ajuns la circa 200 de posturi. Daca te descurci si mai si citesti pe net, este cel mai bun. Succes!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Apropo! M-am gandit sa-ti trimit un printscreen. Ideea este ca eu, astazi, lucrez pe Linux (unu) si nu am mai instalat adresele suplimentare ca sa am multe canale (doi). M-am plictisit sa tot setez. https://imgur.com/euw0nqT

| NLS a răspuns:

Http://www.cool-etv.net/
bazat pe Sopcast.
Mai demult vizionai direct in Browser, insa mai nou exista o aplicatie pe care o instalezi in PC (o descarci de la rubrica Download - Ajutor - Descarca TV Online).

Asta folosesc eu, si inca fara antivirus.

Ai totusi grija sa NU dai click pe nici o fereastra ce EVENTUAL se va deschide.
Orice apare, (DACA apare) apesi doar X sau Cancel... nu pe alte butoane sau pe continutul respectivei.
Am mai patit ca la initializare sa se deschida 2-3-4 pagini cu diverse reclame, apoi e liniste.

| danutzu96 a răspuns:

Cel mai simplu si scapi si de reclame. Instalezi sopcast si cauti pe net adrese de sopcast pentru canalul acela (in romana ) Dupa ce le incerci si vezi care merg, le salvezi si data viitoare cand vrei sa te uiti doar dai drumul la stream.

| Curcubeulrosu a răspuns:

Iti instalezi firefox pentru a deschide astea si in firefox adaugi un add-one numit AdBloker Ultimate. Dupa te apuci sa deschizi pagini delea si nu o sa mai ai probleme cu toate pop-up rile alea.