| Astana a întrebat:

S-a tot pus intrebarea, insa niciun raspuns nu ma incanta.
Vreau sa ma uit la o COMEDIE, in niciun caz la "American pie" sau altele ca el. Vreau un film bun care sa ma binedispuna, cu un umor subtil, sau ceva in genul comediilor cu Jim Carrey. Nu vreau nume precum "Road trip", "Boat trip", "Home alone", etc.

PS: "What women want" a fost ok.

10 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Încearcă "Death at a Funeral". E exact cum vrei tu. ATENȚIE! Sunt două variante. Una americană din 2010 și originalul englezesc din 2007.
Uită-te la cel englezesc, cel american e o porcărie ordinară.

O altă recomandare. Uită-te când ai timp și daca ai posibilitatea la serialul american "Frasier". E plin de umor inteligent!

@Bent: M-ai făcut curios așa că am dat un IMDB search la primele două și apar Crime/Thriller, nicidecum comedii.

| Gizăz a răspuns:

Încă unul: "It's always sunny in Philadelphia". Am văzut azi primele cinci episoade și e ilar!

| NickiMinaj a răspuns:

Despicable me rullez.

| Astana explică:

@Спинесхиверс, multumesc, o sa-l caut. Cat despre filmele recomandate de Bent, am citit pe cinemagia ca fac parte si din catgoria "comedii". Acum voi viziona unul dintre cele recomandate; multumesc Bent, bune recomandari la prima vedere, revin dupa ce le vizionez!
@Andreutza, am precizat - nu doresc titluri precum "Home alone", thanks anyway.
@*•.¸♥¸.•*´Ğiŕℓ*•.¸♥¸.•*´, de astea imi era frica. Majoritatea filmelor recomandate de tine sunt niste comedii usoare, sunt ok pentru o duminica plictisitoare, insa eu am cerut altceva. Multumesc oricum!

| Astana explică:

@justme14, multumesc dar NU!

| DmnProfesoara a răspuns:

Poi uite ctv:

Problem child

Little Man

Nanny McPhene

Wild Child

What happens in Vegas

Tommy Boy

How to lose a guy in 10 days

Iti recomand inainte sa descarci filmul, sa te uiti pe youtube. Spre ex scrii : "Wild child trailer". iar daca iti place atunci il descarci.tongue

Sper ca ti-am fost de ajutor

| Andreutza_5773 a răspuns:

Astea te va face sa razi la inceput va fi un pic plictisitor dra dupa mori singur acasa, singur acasa2, singur acasa3 le-am vazut pe toate sunt super funny

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Lock, Stock and two smoking barrels"
"Snatch"
Probabil cele mai bune doua comedii pe care le-am vazut vreodata. Ar mai fi si "Black cat, white cat".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Спинесхиверс
Prima ar putea fi descrisa ca o "comedie cu crime" (poate parea paradoxal, dar, desi are multe scene desprinse parca dintr-un razboi, e un film care te face sa razi in hohote). Cat despre a doua recomandare, "Snatch"...cred ca i-a prostit foamea pe cei de pe IMDB.

| zacusca16 a răspuns:

Scary movie 1-4