| DeMeTrIoN a întrebat:

Sall, fani anime! Ce anime va place cel mai mult si de ce: Naruto Shippuden, Inuyasha, Soul Eater, Vampire Knight, Vampire Knight Guilty, Kaleido Star.(Daca va place Kaleido Star, vreau sa stiu acte tehnica a Sorei v-a impresionat cel mai mult: Tehnica Legendaraalaturi de Leyla, sau Tehnica Ingerului alaturi de Leon.) Va astept raspunsurile!

Răspuns Câştigător
| LoveAnime4ever a răspuns:

Pai sunt fana a multe anime'uri si mai toate pe care le'am vizionat m'au impresionat! Dar din lista de mai sus cel mai mult as spune ca imi place Vampire Knight [ ambele sezoane] deoarece te tine in suspans si de asemenea dragostea pluteste printre vampirasi mei preferati. Acolo avem parte si de umor dar si de seriozitate maxima care pur si simplu te ingheata cu privirile lor.Dar de asemenea mi-a placut mult de tot si Kaleido Star iar tehnica care mai impresionat este cea facuta impreuna cu Leon deoarece Leon era foarte rece si dur si se pare ca Sora ii aducea aminte de sora lui mai mica care a murit si poate de asta a reusit Leon sa o placa incetul cu incetul pe Sora. Practic si'a deschis inima dupa ce a realizat ca Sora seamana cu sora mai mica a acestuia pe care a iubit'o foarte mult! Sau cum imi place mie sa spun : Sora a incercat sa il imblanzeasca pe Leon si se pare ca i'a reusit cu brio!
Alte anime'uri care sunt super misto si pe care ti le recomand sunt Kuroshitsuji [daca iti place misterul] si Pandora Hearts [ daca iti place comedia si luptele], iar daca iubesti comedia si drama Ouran High School Host Club sau daca vrei cu morti si sange iti recomand 11eyes si High School of the dead

9 răspunsuri:
| Bezea a răspuns:

Mie îmi place One Piece. Este cel mai bine cotat anime și manga în momentul de față. Din ce ai trecut tu acolo bănuiesc că îmi place cel mai mult Naruto Shippuden.

| DeMeTrIoN explică:

Care*Scuzati greselile dar ma grabeam :d

| ChiyoTheo a răspuns:

Cel mai mult imi place Naruto si Naruto Shippuden. Ma uit de ceva timp cu interes si la Inuyasha. Imi plac foarte mult acestea doua pentru ca personajele principale sunt puternice, dar si amuzante, iar impresionant mi se pare faptul ca ei isi exprima sentimentele fara nici un fel de rusine, sunt directi si emotionanti.

| AnthRock a răspuns:

Imi place Bleach Naruto si Naruto Shippuden dar si Soul Eater sunt super sunt mort dupa ele ma regasesc in Naruto un personaj care e diferit de ceilalti si incearca sa iasa in evidenta prin glume etc. Este tare daca esti din buzau ne putem vedea si uita la animeuri impreuna si a ne propune alte seriale sau daca esi din vreo comuna din jud buzau putem sa vb si onlinewinking

| DeMeTrIoN explică (pentru AnthRock):

Auzi, tu cum te numesti si la ce scoala esti?

| AnthRock a răspuns (pentru DeMeTrIoN):

Pai sunt la scoala generala cu clasele I-vIII Stalpu, sunt clasa 6B, si numele til zic pe messenger sau fb daca imi lasi linkul de fb sau id de messenger

| DeMeTrIoN explică (pentru AnthRock):

O sa-ti dau id-ul printr-un mesaj privat k? Pacat ca esti din Stalpu, eu sunt din oras :d Scoala 12winking

| Arcana a răspuns:

Pai eu nu pot alege un anime preferat si chiar imi pare rau ca nu am apucat sa urmaresc Vampire Knight sau Soul Eater. Dar in rest (pe cele mentionate de tine in lista de mai sus) le-am vazut pe toate si mi-am placut la nebunie. Cat despre Kaleido Star ambele acte au fost impresionante si au redat emoti puternice.Nu cred ca pot alege unul dintre ele.

| beutiful a răspuns:

Imi plac multe anime-uri dar cel mai mult Inuyasha poate si din cauza ca a fost primul anime care l-am vazut.E o poveste foarte interesanta.