| Suliman_Dous_1995 a întrebat:

ce anime-uri in recomandati ( actiune, romance, supranatural, aventura, comedie )

RASPUNSUL CEL MAI BUN PRIMESTE FUNDA

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey!
Mie imi plac mult de tot anime-urile.
1.Pai daca vrei romance: Soredoma Sekai- povestea bunicica, are si actiune din cand in cand insa o sa te dispere cantecul asta. https://www.youtube.com/watch?v=pM7az6rWfnc Iti vine sa te lasi de cate ori il baga...In rest e bunicel, sa zicem.
Alt romance ar fi White Album2. Are si melodii bunicele pe deasupra numai ca sfarsitul este ca o palma peste fata...
Alt romance care are si comedie este Lovely Complex. (dar e mai mult de fete...treaba ta)

2.Supramatural/Psihologic -Mirrai Nikki si Tokyo Ghoul -Anime-urile mele preferate. Sunt ciudate dar mie imi plac enorm.(+ Another)

3. Aventura cu de toate (actiune/comedie/romance/fantasy)
Sword art Online sezoanele 1 si 2 si Akame Ga Kill.

Alt anime care mi-a placut este Zetsuen no tempest. Este cu magicieni.
La actiune mai trebuie amintit Pandora Hearths care are o poveste bunicica.
Alt romance ar fi School Days care este bun pana la penultimul episod. Are cel mai prost sfarsit ever, dar unul oarecum meritat...Vai de el, mai bine nu te uiti. Treba ta. La inceput este fain.
Recomand pe Sao si Tokyo Ghoul daca nu le-ai vazut.
Bafta!

-Blytz-

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Death note
soul eater
hellsing