| Ryoo a întrebat:

Care este anime-ul vostru favorit?

1.-Puteti să întăriti alegerea voastră cu argumente?(1 sau 2)

2.-Ce gen de anime este (aventura,comedie,actiune,supernatural, ecchi, romance)?

Acum sa va zic anime-ul meu favorit.

1. HighSchool DxD este anime-ul meu favorit deoarece mereu mi-au plăcut filmele/anime-urile in care o fată de clasă superioară se indrăgostește de un băiat inferior sau invers.

2. HighSchool DxD este un anime in care genul ecchi se îmbină cu genul romance,actiune,aventura, supernatural si comedie

Cine poate să-mi spună anime-ul lui favorit, să raspundă la intrebările 1 si 2 PRIMESTE FUNDA!

Multumesc anticipat :*!

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Dragon Ball mi-a placut si inca imi place. Din pacate, doar prima serie. Celelalte serii mi se par exagerate. Parca nu au sare si piper, ca primele episoade. Bleach are extrem de multe episoade, un fel de Tanar si nelinistit in varianta anime. happy Dar, gusturile nu se discuta. Fiecare urmareste ce-i place si cat ii place. De cand ma stiu mi-a placut Sailor Moon. Nimeni, dar absolut nimeni nu-mi poate schimba preferintele happy. Se asteapta o noua serie. Sper ca autoarea sa nu dezamageasca.

25 răspunsuri:
| mariacris98 a răspuns:

"Naruto" deoarece am copilărit cu anime-ul acesta și poveste lui Naruto e una emoționantă. Să fi singur pe lume și toată lumea să se uite cu teamă la tine pentru un lucru pentru care nu ești vinovat. Dar este ambițios și reușește să se ridice prin propriile puteri, iar la final ajunge să fie respectat pentru ce a realizat cu propriile forțe, nu pentru ce au fost părinții lui. Din punctul meu de vedere este o adevărată poveste de viață și sunt multe momente în acest anime în care am plâns cu lacrimi de crocodil happy Pentru mine o să fie tot timpul cel mai bun anime.

| DayByDay a răspuns:

Hei ^^. Anime-ul meu preferat este "InuYasha", deoarece m-a impresionat de la primul episod pana la ultimul. De asemenea am vazut si filmele, 4 la numar care au fost, de asemenea la fel de frumoase. Anime-ul are de toate, actiune, drama, romantism, fictiune, comedie. Il recomand oricui. happy

| Ryoo explică (pentru DayByDay):

Multumesc pentru raspuns:*

| Azµre a răspuns:

1 & 2 - Anime-urile sunt prostii. Nu înțelegi nimic din ele... unde sunt clasicele Tom & Jerry? Road Runner?! Scooby-Doo?! Albă Ca Zăpada?

| musickid440 a răspuns (pentru Azµre):

Azure, faptul ca ne uitam la anime nu inseamna ca nu apreciem si minunatele desene ale copilariei..Insa gandeste-te ca oamenii ce se uita la anime sunt putini, ca restul se uita la filme porno.

| Ryoo explică (pentru Azµre):

Azure,iti respect opinia dar ai incercat să te uiti la un anime?
Dacă te-ai uita la 2-3 ti-ai schimba total opinia despre ele
Nu incerc să te contrazic sau să te sfidez.Asta este opinia ta si nu incerc sa ti-o schimb dar un vechi proverb spune ''nu judeca o carte după copertă''

| Latinmoon a răspuns (pentru Azµre):

Sa sti ca nu toate animeuriile sunt neclare mai sunt cateva exceptii dar in mare parte intelegi despre ce este vorba.
Acum fiecare cu gusturiile lui no coment dar trebuie sa le respecti si pe ale altora!winking

| Ryoo explică (pentru Latinmoon):

Multumesc pentru răspuns!

| Latinmoon a răspuns (pentru Ryoo):

Cu placere! puppy dog eyes

| dannyel86 a răspuns (pentru Azµre):

Salut. Noi, copiii din anii '80 - '90, am avut posibilitatea sa vedem mult mai multe desene (clasice sau nu) mai frumoase si mai interesante decat cele de azi. Asta nu inseamna ca nu putem sa-i invatam pe cei mici din prezent sa le urmareasca. Tom & Jerry, Woody, Bugs Bunny sunt desene care plac atat generatiilor tinere, cat si adultilor. Depinde de noi sa le facem cunoscute. Ceea ce se difuzeaza acum la tv e mult prea dur si instiga la violenta, fara a avea o morala, fara a constitui o pilda pentru viata. Candy Candy, Sandybelle, Lidia in jurul lumii sunt tot anime-uri, dar nu se inscriu in linia serialelor de astazi. Nu trebuie judecat un gen anume, ci apreciat sau criticat fiecare serial in parte, indiferent de categorie.

| Azµre a răspuns (pentru musickid440):

Nu e vorba de voi, părerea este a mea eu nu le suport, am încercat să mă uit, nu m-au atras deloc, mi se par prostii. Hai să nu mint cred că singurul la care m-am uitat a fost supernatural adică ăsta
http://www.imdb.com/title/tt1679482/?ref_=sr_1
Și a fost ok... dar alte desene naruto sau dumnezeu știe ce altceva aud pe aici, doamne iartă-mă dar sunt stresante rău.

| Ryoo explică (pentru Azµre):

Nu băga in aceeasi categorie toate anime-urile dacă te-ai uitat la acel anime si ti-a plăcut de ce nu te uiti in continuare la acelasi gen de anime?
Nici mie nu-mi plac anumite genuri de anime dar mă uit la cele care îmi plac nu la cele care-mi displac. de exemplu nu mi-au placut niciodata Bleach sau One Piece si sunt 2 anime-uri destul de populare.
Dar acum. nu te pot forța să te uiți. dar daca ti-a plăcut anime-ul supernatural poate mai exista si altele care să-ti placă. in fine e alegerea ta

| ihacoswhy a răspuns (pentru Azµre):

Anime-urile sunt mai tari decat desenele animate de copii, si daca iti alegi anime-urile potrivite intelegi daca iti placebig grin. Generatia noastra nu mai e fermecata de desenele copilariei, pana la urma toti ne-am uitat la Tom si Jerry sau Scooby-Doo, deoarece copii sub 12-13 ani, e adevarat nu prea inteleg anime-urile. Dar asta e daca nu iti plac.happy

| Qphantom a răspuns (pentru Azµre):

Inteleg, ai venit sa-ti dai cu parerea.Azure, gomennasai, dar n-ai venit in locul potrivit.Aici suntem otaku si nu ne vom schimba opinia pentru. un simplu comentariu contradictoriu.Si anime-ul e un desene, doar ca in arta japoneza, aceasta isi are religia lui.
Si cum sa nu intelegi nimic din ele, anyways? Are si el un story line sau tu cumva le urmaresti fara subtitrare?

| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Animeul meu favort este Nana este vorba despre o fata indragostia de un baiat care abia asteapta sa faca 20 de ani si merge in Japonia dupa el.
Acestia nu mai petrec foarte mult timp impreuna si baiatul o inseala apoi se despart.
Intr-un final ajunge sa aiba o relatie cu starul ei rock favorit, dar cu gandul tot la el a ramas.
Pentru mai multe detalii urmareste animeul! :p
Te pup, pa pa! :*

| kteichd a răspuns:

Nu prea ma uit

| Pakira a răspuns:

Cel mai bun zic ca e Dragon Ball, restul la fel de bune sunt Naruto, Death Note, One Piece, Bleach, Yu-Gi-Oh!

| Ryoo explică (pentru dannyel86):

Multumesc pentru raspunsbig grin

| Ryoo explică (pentru Pakira):

Multumesc pentru raspuns! pot spune ca am vazut toate aceste anime in afara de One Piece

| dannyel86 a răspuns (pentru Pakira):

Dragon Ball mi-a placut si inca imi place. Din pacate, doar prima serie. Celelalte serii mi se par exagerate. Parca nu au sare si piper, ca primele episoade. Bleach are extrem de multe episoade, un fel de Tanar si nelinistit in varianta anime. happy Dar, gusturile nu se discuta. Fiecare urmareste ce-i place si cat ii place. De cand ma stiu mi-a placut Sailor Moon. Nimeni, dar absolut nimeni nu-mi poate schimba preferintele happy. Se asteapta o noua serie. Sper ca autoarea sa nu dezamageasca.

| musickid440 a răspuns:

Beyblade si Naruto big grin

| Ryoo explică (pentru musickid440):

BeyBlade e desen nu e anime.

| Qphantom a răspuns:

Oh vai, sunt atat de multe anime-uri frumoase, imi este foarte greu sa-mi aleg preferatul, dar pot spune unul care mi-a placut foarte mult:Inuyasha
Mi-a placut deoarece este o poveste de dragoste imbinata cu supernaturalul si artele martiale, in plus, ador personajele ce apar pe parcursul story line-ului ca:Inuyasha, Kagome, Miroku, Sango s.a.m.d.Cu acestea ti-am descris si genurile, dar mai este si dramatic...
Prietenilor mei nu le place art style-ul acestuia, desi mie mi se pare foarte frumos.
Eu chiar ti-l recomand daca nu l-ai vazut si daca planuiesti sa te uiti...I-ati provizii, vei avea o noapte lunga.winking

| SilviuPetri a răspuns:

Naruto
Bleach:este foarte fain are 366 episoade.
si another sau phantom:requen for the phantom, sankarea sunt foarte faine vizionatile.

| LudmilaFerro a răspuns:

1. Violetta
2. Musical

| MrsVamp a răspuns (pentru LudmilaFerro):

Violetta nu e un anime, e un serial...