| MateiMincinoiu a întrebat:

Am vazut mai demult un anime pe Animax dar nu mai stiu cum se numeste. Era despre un grup de copii care au ajuns accidental pe un alt tărâm cu un tren si cat erau in tren li s-au atribuit un fel de armuri pe care le fac ei sa apara, parca. Mai stiu si ca unul dintre ei se confruntă cu o creatura destul de mare si ulterior se poate transforma si in aceasta, pe langa armura inițială. Scuze pentru lipsa de detalii si mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| varsanofie a răspuns:

Încearcă pe google, în engleză, poate ai noroc. google images.

| Miksha a răspuns:

Poate "The tower of druaga" sau "Kurozuka".