| WoOdS a întrebat:

Salut as vrea sa imi spuneti si mei niste filme de actiune care merita vazute fara SF va rog de preferat cu trupele speciale mercenari spioni v-ati dat voi seama multumesc

1 răspuns:
| cristi202 a răspuns:

"Tears of the Sun" cu Bruce Willis. Merita vazut, pentru ca pune fata in fata printr-o conjunctura deosebita, nevoia de a decide intre a asculta aproape mecanic de un ordin militar, ceea ce e caracteristic soldatilor din armata, si salvarea mai multor vieti. Filmul se termina cu o concluzie, un citat cit se poate de adevarat: „Singurul lucru necesar pentru ca raul sa triumfe, este ca oamenii de bine sa nu faca nimic.". De aceea, eu cred ca filmul merita a fi vazut.