| NexoliNu a întrebat:

As vrea sa-mi recomandati niste filme cu detectivi cu o atmosfera mai apasatoare si mai inchisa, gen Londra anilor 1900 noaptea. Cand zic ca vreau sa fie cu detectivi ma refer la niste mistere cu crime, nu cu cine a spart masina nu stiu cui.

Nu vreau sa scrieti pe google "Filme mistere" si dupa caceea primul rezultar sa mi-l dati. Vreau niste filme care le-ati vazut chiar voi.

Răspuns Câştigător
| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Sherlock Holmes? happy Cu Robert Downey JR. AKA Iron man.

6 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Poți încerca un serial (e-n maniera pe care o preferi, până acum are 1 sez.cu 8 episoade, dar are confirmat și sez.2),Penny Dreadful (2014)
http://www.cinemagia.ro/filme/penny-dreadful-590331/

| DeeaV a răspuns:

Sherlock Holmes

| xBlackUndergroundx a răspuns:

Hercule Poirot.

| Eugen866 a răspuns:

Seven e un film bun dar nu e in Londra

| NexoliNu explică:

Multumesc pentru Raspunsuri! Din pacate nu pot da funda la toti. sad

| sofiadelrey17 a răspuns:

Sherlock,Lie to me.
Sunt seriale, dar sunt cu crime si detectivi happy