| AlexandruTimu a întrebat:

Asta poate fi o intrebare mai stupida, dar nu m-am interesat prea mult pana acum despre acest subiect. Azi am vazut filmul The conjuring 1. In film apar niste secvente parca din alte filme. La sfarsitul anului va aparea partea a 3-a din The conjuring. Trebuie sa vad si alte filme ca sa inteleg perfect The conjuring 3? (Gen avengers:infinity war)
Si inca o intrebare, tot despre film, The Conjuring este tot una cu Annabelle?

Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

Pai The Conjuring 1, 2, The Nun si cele 3 filme din seria Annabelle.

3 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

The Conjuring si Annabelle sunt din acelasi univers. Sunt conexiuni intre filme si ca sa le intelegi cam trebuie sa le vezi pe toate, dar ai intelege actiunea si fara sa faci asta. Oricum sunt bune filmele (in afara de Annabelle 3) si nu sunt multe, asa ca nu vad o problema in a le vedea. In rest, chiar daca unele sunt slabe pentru serie, sunt mai bune decat multe filme horror. De asemenea The Curse of La Llorona e tot parte din acelasi univers.

| AlexandruTimu explică (pentru Sn4k3):

Asa, si ce filme trebuie sa vad si in ce ordine?

| Apokales a răspuns (pentru AlexandruTimu):

Nu cred ca trebuie sa vezi niste filme inainte de The Conjuring, vor aparea altele pe parcurs care iti vor conecta componentele din film, poate biblia ar trebui citita, cam asa lucreaza filmele horror, cu mici superstitii.

| Sn4k3 a răspuns (pentru AlexandruTimu):

Pai The Conjuring 1, 2, The Nun si cele 3 filme din seria Annabelle.