| Arthiom a întrebat:

Salut, caut de mult o scena dintr-un film romanesc pe care nu o mai gasesc. Din cate imi aduc aminte, era din filmul "Pacala se intoarce" undeva mai spre final, cand un preot si un intreg cortegiu funerar alergau cantand "doamne miluieste" pe dealuri dupa un nene :]] am cautat scena in film dar nu o gasesc, ori nu am fost atent, ori nu asta era filmul. Daca stie cineva in ce film e secventa aia, mare funda de la mine!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu, nu e Păcală se întoarce.
Scrie la google: Tusea şi junghiul (1992) "Fata babei și fata moșului". Acesta-i filmul! ))
Vezi secvența la min 1:18:40