| alexxxxxxxxxxxxzzzzz a întrebat:

Salut, caut un film horror care m-a traumatizat cand eram mic si nici macar nu l-am vazut pe tot, doar sfarsitul, deci uitati aici cateva detalii :
E vorba de o familie formata dintre un tata si 2 fete, fata cea mare e adolescenta 16-17 ani,mama lor a murit habar n-am, dar cat am prins din film si din ce se vorbea mama nu era in film, adica era moarta, ideea e ca mama avea un secret, avea un fel de geamantan ascuns intr-o canalizare sub casa,iar fata cea mare stia de el sau il descoperise,apoi fata cea mare a ramas intr-o zi singura acasa si a auzit un zgomot. Apoi in secunda urmatoare o masca a spart geamul si a lovit-o direct in figura, masca aia era gen ca un boomerang, iar fata moare, apoi tatal si sora se muta intr-o casa noua iar la final e o scena cand e prezentata masca intr-o punga de parca masca aia e blestemata si i-ar urmari si asa se termina.Are careva idee ce film e? Masca asa arata ca alea din balci alea horror, dar mai mult semana cu alea care sunt asociate cu teatrul, alea cu o fata zambitoare si alta suparata..nu prea stiu cum sa explic aici sper ca ati inteles.

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| anonimg a răspuns:

Filmele horror, de groază și altele de felul acesta te vor distruge psihic. Și prin psihic vei fi distrus și fizic; și asta pe nesimțite, fără să îți dai seama.
Și dacă nu pe tine, atunci pe copii tăi. Tot ce intră în noi ne afectează -spre bine sau spre rău- fie că este vorba de imagine, sunet, apă sau hrană.

După ce că ne naștem într-o natură decăzută, slăbită fizic, intelectual, psihic și moral, ne mai nenorocim și noi lasându-ne purtați de pofte și plăceri distrugătoare. Dacă ne place un lucru asta nu înseamnă că este și sănătos.
Noi trebuie să fim raționali și să ne opunem lucrurilor care ne distrug trup și suflet, chiar dacă acele lucruri ne sunt plăcute. O astfel de luptă ne face pe noi să fim oameni; asta înseamnă o coloană vertebrală dreaptă din punct de vedere al caracterului.
Astăzi sunt mulți tineri care se nasc cu deficiențe psihice, (sau sunt sensibili sau insensibili) ori le apar pe parcursul vieții. Aceste probleme de sănătate nu sunt rodul unor întâmplări. Ci ori sunt rodul lor (al copiilor) ori sunt rodul părinților lor care au trăit fără să gândească că vor da naștere la stilul lor de viață nesănătos.
Filmele de groază duc la tulburări de personalitate, coșmaruri, anxietate. Ce putem învăța, sau ce folos am putea avea din astfel de filme? Niciunul. Și dacă nu este folos, atunci este distrugere 100%. Garantat -ori noi, ori copii noștri vor fi afectați.
Asta înseamnă că nu ne iubim nici pe noi și nici pe copii noștri care îi vom avea. Că dragostea nu înseamnă satisfacerea plăcerilor, ci are în vedere sănătatea, rațiunea.

Răspuns utilizator avertizat
| templerun a răspuns:

Annabella?

Răspuns utilizator avertizat