| maphiotul a întrebat:

Salut.
Ce filme mai stiti in genul Falling down (1993)?
Mersii.

Răspuns Câştigător
| DjSannan a răspuns:

Există mai multe filme similare lui Falling Down (1993). Acestea includ Taxi Driver (1976), Joker (2019), Eu stau singur (1998), Dumnezeu să te binecuvânteze [1], America (2011), Dorinţa morţii (1974), Rampage (2009), Death Wish II (1982), Sălbaticul (1999) și Existența lui David Gale (2003).

| maphiotul explică (pentru DjSannan):

Taxi Driver e beton.
Joker nu mi se pare asemanator in nici o privință, e total opus.
O sa le caut si celelalte ca nu le-am vazut, dupa nume sună bine happy
Mersii frumos.

| maphiotul explică (pentru DjSannan):

,,eu stau singur" nu il gasesc, sigur asa i zice?

| maphiotul explică (pentru DjSannan):

,,Dumnezeu sa te binecuvanteze" la fel, nu exista acest film

| maphiotul explică (pentru DjSannan):

,,salbaticul" care?
Cel cu Cuba Gooding Jr?

| DjSannan a răspuns (pentru maphiotul):

Seven (1995), Fight Club (1999), The Machinist (2004), Taxi Driver (1976), A Clockwork Orange (1971), American Psycho (2000), Death Wish (1974), The Dark Knight (2008), The Silence of the Lambs (1991) si The Departed (2006)

| maphiotul explică (pentru DjSannan):

Astea le-am vazut absolut toate laughing
Si m-ar interesa sa fie asemanator in urmatorul sens:
-personajul care se impotriveste regulilor sistemului sau care se impotrivește lucrurilor care nu-i plac.

| maphiotul explică (pentru DjSannan):

Nu ma refeream la asemanarea ca un tip îi razna mintea gen American Psycho, Dark Knight sau Silence of Lambs