| IchigoWolf a întrebat:

Era mai demult un desen animat pe Jetix parca, insa nu mai stiu cum se numeste, poate ma ajutati. Era despre 2 oameni(o femeie si-un barbat) care aveau un fel de "stapan" sau ceva (parca stapanul ala semana cu un gandac). Si din cauza acelui stapan, ei mereu blestemau orasul in care traiau ca sa-i faca pe plac. Insa aveau 2 animale de casa care opreau acele blesteme. Un fel de cioara care mereu avea reumatism pe nume Iacob/Jacob si inca un animal care semana cu un urs (la urechi) mic.

Scuze daca nu sunt prea explicita, insa l-am vazut chiar de mult si nu mai tin minte mare chestie. FUNDA la cine imi spune (corect, evident) ce desen animat era :S. Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| LionelJosh a răspuns:

Se numeste Wunschpunsch si era foarte tare. Asta e http://www.youtube.com/watch?v=pxVwLbkFsXs

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| playwithmylife a răspuns:

Hey cred ca se numeste Wunschpunsch
http://www.youtube.com/watch?v=-81tioQGTfQ

| IchigoWolf explică:

Multumesc foarte mult pentru raspunsuri! Ma intrebam de mult timp cum se numeste. V-as da la toti funda, insa numai la unul pot.Asa ca la primul, iar la restul vot happy.
PS:Maurizio numai urechi de urs nu are laughing.Dar asa tineam eu mintehee hee

| rrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Wunschpunsch.