| George_Neagu_1991_szYZ a întrebat:

Salut, era un desen animat acum câțiva ani buni pe minimax. Un desen educativ în care caracterul principal era un mamifer rozator dar din când în când mai era însoțit și de o țestoasă bătrână.
Desenul aceasta avea ca scop educarea prin explicarea modului în care funcționează lucrurile.
Spre exemplu într-unul din episoade țestoasa era bolnavă și astfel rozătoarea respectivă s-a făcut mică și a fost înghițită odată cu antibioticul pentru a-i arata broaștei cum o face bine.
În alt episod explica cum funcționează groapa de gunoi.
Menționez că mamiferul era mascul iar țestoasa femelă.

Vă mulțumesc.

2 răspunsuri:
| GreenVoid a răspuns:

Seamana cu "autobuzul magic" laughing Da nu i ala ca nu mi amintesc de nici o testoasa...

| George_Neagu_1991_szYZ explică:

Știu de autobuz, nu e acela big grin acolo era o șopârliță