| supremxxxoxo a întrebat:

Filmul asta http://www.cinemagia.ro/filme/hannibal-141/ si cu asta
http://www.cinemagia.ro/filme/hannibal-141/ si cu serialul asta http://www.cinemagia.ro/filme/hannibal-589333/ au vreo legatura sa mai punem si Tacerea Mieilor! Ce legaturi au filmele astea! FUNDA

5 răspunsuri:
| SuperMagicSmile a răspuns:

Sunt despre canibali pe care-i cheama Hannibal?big grin
Adica,doamne,daca nu vrei ca fiul tau sa devina canibal, pune-i si tu un nume care rimeaza cu ceva mai pozitiv, ca Hegetarian

Lasand gluma deoparte, nu cred ca au prea mare legatura, in afara de personalitatea lui Hannibal.Nu cred ca serialul este un fel de "prequel" pentru Tacerea Mieilor, din moment ce in serial nu pare asa tanar, ci aproape de aceeasi varsta cu Anthony Hopkins in TM.Un exemplu de prequel, ca sa intelegi ce vreau sa spun, este Bates Motel care arata adolescenta lui Norman Bates si evenimentele care au dus la ce s-a intamplat in Psycho(in serial il arata pe Norman la 17 ani si in Psycho are peste 30)

| supremxxxoxo explică (pentru SuperMagicSmile):

Nu stiu cui sa dau funda! Raspunsul tau este diferit de cel al lui reiven!

| ReiVaN a răspuns (pentru supremxxxoxo):

Serialul a fost prezentat ca un prequel. si se stipuleaza clar ca prezinta povestea lui hannibal lecter

| ReiVaN a răspuns:

Au, serialulu din 2013 se vreo o relatare a povestii lui Hannibal inainte de primul film cu acest personaj - Tacerea Mieilor apoi Hannibal din 2006.
Practic ne prezinta povestea lui Hannibal din tineretile lui rolling on the floor

| supremxxxoxo explică (pentru ReiVaN):

Nu stiu cui sa dau funda! Raspunsul tau este diferit de cel al lui super magicsminele!