| Ziser a întrebat:

Ieri 15.11. 2012 a fost pe TVR2 un film cu un capitan pe nume Nemo si cu un asistent, dar nu ii mai stiu numele. Ei era pe o insula unde erau creaturi uriase si intr-o zi un balon cu 5 oameni se prabuseste in pacific si ajung pe insula.O calugarita (insecta) il mananca pe baiat si raman numai 3 deoarece cel ce pilota balonul este gasit de asistentul capitanului Nemo si capitanul balonului vrea sa isi gaseasca prietenii, dar capitanul Nemo nu il lasa.Capitanul Nemo merge cu asistentul lui si ii cauta prietenii.Si de acolo nu mai stiu ce s-a intamplat. L-am mai vazut filmul, dar numai la sfarsit cand vulcanul de pe insula erupe si Capitanul Nemo ramane acolo si moare si inainte sa moara le zice sa fuga cu Nautilus (submarinul). Cine zice cum se numeste filmul si un link cu el ii dau funda!

2 răspunsuri:
| Puffulets a răspuns:

20.000 de leghe sub mări- asa se numeste filmul.http://magazinweb.net/......e-sea.html

| robertasanda a răspuns:

Se numeste insula disparuta