| vilceagheorghe1234 a întrebat:

Se vorbea in trecut despre un poster aparut intr-un film, ce indica un eveniment care s-a petrecut la cativa ani distanta.Stiti cumva despre cum se numeste filmul? Era unul de groaza cu un baietel si dormea in camera

1 răspuns:
| Raven a răspuns:

E vorba de Poltergeist, film din 1982. Pe perete apare un poster cu Superbowl-ul din 1988, motivul, din câte am înțeles, fiind faptul că nu au vrut să intre în conflict cu NFL pentru licență.
E considerat premonitoriu, pentru că Superbowl-ul din 1988 a avut loc pe 31 ianuarie 1988, ziua în care Heather O’ Rourke, actrița care o joacă pe sora băiatului, s-a îmbolnăvit grav, murind a doua zi. Meciul a avut loc în San Diego, loc în care locuia și fetița care a murit, chestii care oamenilor li s-au părut a fi mai mult decât niște coicidențe bizare. De aia se consideră că Poltergeist e un film blestemat.
http://nightmarenostalgia.com/......he-future/