| Marcel_Istrate_1996 a întrebat:

Salut spuneti-mi si mie un film de actiune! happy

8 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Tokarev (2014),Brick Mansions (2014),Non-Stop (2014),3 Days To Kill (2014),Hummingbird (2013),Parker (2013)

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

American history x

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ms and miss Smith
John si Jane Smith sunt un cuplu obisnuit, care traieste in suburbii si are o casnicie obisnuita, de suburbie, lipsita de viata.

Dar fiecare dintre ei ascunde ceva ce celalalt ar ucide ca sa afle: domnul si doamna Smith sunt, de fapt, niste asasini platiti si incredibil de eficienti, care lucreaza pentru organizatii concurente.

Dl. si dna. Smith descopera o noua sursa de incitare in casnicia lor, cand sunt angajati sa se ucida intre ei... si abia atunci incepe distractia adevarata.

Rezultatul este spectacolul suprem de actiune, cand dl si dna Smith isi pun la contributie formidabilele lor capacitati si isi supun casnicia testului suprem.

Brad Pitt si Angelina Jolie joaca in DL si DNA SMITH, un film de actiune si aventura foarte sexy, plin de actiuni in stil globe-trotter, efecte speciale de inalta clasa si cascadorii incredibile. De asemenea, filmul este o comedie cu personaje extraordinare, neobisnuite, dar care au cateva probleme obisnuite.

Fast and Furious
Două bande rivale luptă pentru supremaţia străzilor din Los Angeles. Un poliţist este infiltrat printre ei ...multă acţiune inserată între curse ilegale de maşini.

Dominic Toretto (Vin Diesel) conduce maşina pe străzile din Los Angeles ca şi când acestea ar fi proprietatea lui. Dominic îşi petrece timpul concentrându-se asupra curselor de maşini de maximă performanţă. Cursele sunt un adevărat teatru de stradă, un câmp de luptă alimentat de adrenalină, tensiuni sexuale şi viteză necontrolată.
Brian (Paul Walker) este un tip nervos şi de asemenea pregătit să testeze limitele... După o discuţie cu durul Johnny Tran (Rick Yune), Dominic decide că Brian este în ordine. Iar lui Mia (Jordana Brewster), sora lui Dominic, îi place mult ceea ce vede la Brian. Problema este că ei nu ştiu că Brian este poliţist.
Brian lucrează sub acoperire... Banii se mişcă cu uşurinţă în aceste curse ilegale, iar poliţiştii ştiu că o parte din aceştia sunt murdari. Dominic şi Johnny sunt amândoi suspecţi.
În timp ce rivalitatea dintre gaşca lui Dominic şi cea a lui Johnny ajunge la un nivel periculos, legăturile lui Brian cu Dom şi Mia se adâncesc. El se simte într-un fel înrudit cu Dominic, iar atracţia dintre el şi Mia este prea puternică pentru a fi negată. Dar Brian este poliţist şi trebuie să decidă...

În producţia Columbia Pictures, Karate Kid, puştiul de 12 ani Dre Parker (Jaden Smith) ar fi putut deveni cel mai simpatizat băiat din Detroit, dar din cauza mamei sale (Taraji P. Henson) care este detaşată cu serviciul, cei doi trebuie să plece în China. La început, Dre îşi face cu greu prieteni, dar reuşeşte totuşi să înfiripe o relaţie cu Mei Ying - simpatia e reciprocă între cei doi colegi de clasă - până când diferenţele culturale îşi spun cuvântul, iar prietenia celor doi devine imposibilă. Mai mult, Dre reuşeşte să-şi atragă antipatia lui Cheng, bătăuşul clasei. Dre nu ştie prea bine karate, iar aici, în patria kung fu, Cheng va reuşi să-l pună cu uşurinţă la pământ. Simţindu-se singur într-o ţară străină, Dre nu are niciun prieten pe care să se bazeze, cu excepţia omului de srviciu, Mr. Han (Jackie Chan). Discretul maestru kung fu, Mr. Han, începe să-l antreneze pe Dre, construind astfel o prietenie ce va izbuti să-l învingă pe Cheng la un campionat de kung fu. În timp ce Han îl învaţă pe Dre că arta kung fu nu constă numai în pumni şi tehnici de apărare, ci mai mult în maturitate şi calm, Dre îşi dă seama că scopul lui în viaţă va fi să-i pună la respect pe cei violenţi.

Columbia Pictures prezintă o producţie Overbrook Entertainment / Jerry Weintraub Production, în asociere cu China Film Group Corporation, Karate Kid. Rolurile principale din film sunt interpretate de Jaden Smith, Jackie Chan şi Taraji P. Henson. Filmul este regizat de Harald Zwart. Producţia e asigurată deJerry Weintraub, Will Smith, Jada Pinkett Smith, James Lassiter, şi Ken Stovitz. Scenariul a fost scris de Christopher Murphey, iar povestea poartă semnătura lui Robert Mark Kamen. Producătorii executivi sunt Dany Wolf, Susan Ekins, şi Han San Ping. Directorul de imagine este Roger Pratt, BSC. Scenografia e asigurată de François Séguin, iar montajul de Joel Negron. Designerul de costume este Han Feng. Co-Producătorul este Solon So. Muzica este compusă de James Horner, iar aranjamentul muzical este asigurat de Pilar McCurry.

Terminatorul
Un film cu încasări uriaşe în box-office-ul mondial, considerat printre cele mai reuşite prestaţii ale lui Arnold Schwarzenegger. Un story care oferă numeroase efecte speciale, împuşcături şi explozii formidabile, confruntări spectaculoase, dar şi scene de candoare adevărată. Doi luptători din viitor sunt trimişi în trecut, prezentul nostru, unul cu misiunea expresă de a ucide o tânără femeie, celălalt de a o proteja. Primul este Terminator, un cyborg lipsit de sentimente, care trebuie să extermine victima indiferent de obstacole; al doilea este Kyle Reese, un tânăr călit în război de gherilă, care se îndrăgosteşte de femeia pe care o protejează şi-şi sacrifică viaţa pentru ea. De ce această luptă mortală în jurul ei? Sarah Connor este aparent o femeie banală, îngrozită de înverşunarea ferocelui cyborg de a o ucide. Kyle însă îi dezvăluie faptul că fiul pe care-l va naşte într-o zi, John Connor, va deveni liderul supravieţuitorilor unui nimicitor război nuclear şi va salva omenirea de revolta maşinilor.

Soldat universal
Luc şi Cott sunt soldaţi în armata americană. Ei sunt ucişi pe front, în timpul războiului din Vietman, însă armata derulează un proiect secret în cadrul căruia sunt incluse şi cadavrele celor doi. Proiectul constă în resuscitarea trupurilor, modificarea sistemelor esenţiale de viaţă, transformarea lor în soldaţi roboţi, soldaţi perfecţi.

Victoria, o reporteriţă, îi suprinde din greşeala şi, conştientă că a pus mâna pe un subiect fierbinte, îi urmăreşte. Pericolul o pândeşte la tot pasul, cameramanul îi este ucis şi, speriată, încearcă să fugă dar este încolţită.

Experimentul, care pare să meargă fără probleme, lasă să iasă la iveală elemente ce nu au fost luate în calcul. Luc are flash-back-uri din ce în ce mai dese, realizează că se întâmplă ceva ciudat şi că el nu poate fi acea maşinărie cu sânge rece căreia un nebun îi comandă să ucidă.

Împreună cu Victoria, luptă pentru a scăpa cu viaţă şi pentru a dezvălui odiosul experiment opiniei publice.

Rambo
La întoarcerea din Vietnam, John Rambo - fost membru al Beretelor Verzi şi decorat cu Medalia de Onoare - este răvăşit de schimbările pe care le găseşte acasă, de atitudinea celor pentru care îşi riscase viaţa, de atmosfera ostilă la care nu se poate adapta.

Schilodit sufleteşte de ororile războiului, dezamăgit de lipsa de compasiune a celor pentru a căror linişte luptase, John încearcă să îşi găsească partenerii de luptă, aceştia fiind singurii care i-ar putea înţelege zbuciumul intern şi alături de care s-ar putea simţi om, din nou.

Oprindu-se să mănânce ceva într-o cafenea, Rambo este hărţuit şi arestat de şeriful micului oraş, om obişnuit să facă totul după propriile-i reguli. În spatele gratiilor, batjocorit de poliţiştii care se distrau pe seama sa, Rambo este chinuit de amintirile din Vietnam, de tortura la care a fost supus de inamic, amintiri ce acum par la fel de reale. Disperat, îi atacă pe poliţişti, reuşeşte să evadeze şi se refugiază în pădurea de la marginea oraşului. Urmărirea se transformă într-o adevărată vânătoare, pe viaţă şi pe moarte, a omului care nu a vrut decât "să mănânce ceva în linişte"...

Un extraordinar film de acţiune, a cărei acţiune se concentrează asupra dramei prin care trece un veteran de război, mutilat pentru totdeauna de ororile unui război inutil. Destinul dramatic al unui om care a crezut şi a luptat pentru o cauză pe care a considerat-o dreaptă, un erou aclamat de semenii săi, un om care, odată întors acasă, este marginalizat şi tratat cu indiferenţă.

Rocky
Recompensat cu premiul Oscar in 1977 pentru cel mai bun film, Rocky I este cea mai valoroasa ecranizare dintre cele cinci realizate care spun povestea celui mai faimos boxer din istoria cinematografiei. Sylvester Stallone a gasit drumul spre gloria absoluta dupa ce acest film a inceput sa ruleze in cinematografele de pe tot globul, personajul sau creand o adevarata isterie in randul fanilor filmelor de actiune.

Stallone il interpreteaza pe Rocky Balboa, un boxer candva promitator dar pe care o accidentare il obliga sa stea departe de ring. Pentru a castiga niste bani Rocky intra in anturajul personajelor interlope care pariaza pe el pentru a se bate la colt de strada cu tot felul de malaci. Dupa cateva luni din care se alege cu buzunarul cam la fel de gol si cu o multime de coaste rupte, Rocky simte ca are nevoie de o schimbare pentru a nu deveni un ratat. Cum nici viata sa personala nu e deloc roz, timiditatea sa excesiva impiedicandu-l sa-si deschida inima fiicei antrenorului sau, Rocky e pe cale sa renunte la speranta.

Numai ca norocul ii surade cand se astepta mai putin. Apollo Creed, un pugilist de talia lui Muhammad Ali are nevoie de un challenger mult sub valoarea sa pentru a face spectacol de 4 iulie. Antrenorul lui Rocky nu sta pe ganduri si isi trece elevul printr-o pregatire spartanica.

Lupta din finalul filmului este de-a dreptul electrizanta si nu este recomandata sub nici o forma telespectatorilor care au probleme cu inima.

| DiannaaMiha a răspuns:

Shooter ---->https://www.youtube.com/watch?v=6ZVcPhDt-kM merita vazut ...cred ca l-am vazut de 6 ori pana acum, si cred ca o sa-l mai vad si azi

| livscomsha a răspuns:

Gladiator – Gladiatorul
The Replacement Killers
Le pacte des loups
Missing in Action
Van Helsing

| MuciGelatinoşi a răspuns:

The Departed.