| Silike a întrebat:

Salut, stie careva daca se difuzează ceva anime la tv? Tin minte ca in 2018 era dragonball pe axn de la ora 06.00, acum câteva zile am vizionat filmul anime "Iron Man : Atacul Tehnovorilor " de pe Pro Cinema.
Mai stiti ceva anime care se difuzează pe ceva post de televiziune din România?
mersi big grin

Răspuns Câştigător
| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

big grin Dar poți vedea anime o mulțime și frumoase pe Animekage.ro ge.ro big grin Îți recomand:

-Naruto(Manga) big grin
-Naruto Shippuden big grin
-Another big grin
-Shiki big grin
-Aku no Hana big grin
Și ultimul, dar nu în cele din urmă:
-Kuroshitsuki big grin

Sper să îți fie de folos sfatul meu și dacă da, răsplătește-mi și mie cu o fundă! laughing Mulțumesc! : ))

| Catrice a răspuns (pentru 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90):

Da fix аku no Hana sa vadă ca își pune mâinile în cap rolling on the floor

| Catrice a răspuns (pentru 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90):

A,nimic,te distrezi când îl vezi pe ala cum se plimba 5 minute, alte 5 cum se uita naiba știe unde... mișto anime, n-am ce zicehee hee

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns (pentru Catrice):

Așa mă gândeam și eu.

| Catrice a răspuns (pentru 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90):

Dar uitasem sa menționez momentele când, recita... vocea aia de te face să-ți iei lumea în cap... de fericire.

| Silike explică (pentru 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90):

Salut mersi pentru raspuns, se pare ca nu mai este nimic la tv care sa difuzeze anime.
Stiu si eu de cateva site-uri bune, ca 4anime, funimation, crunchyroll, 9anime, kissanime, etc.
Era o senzatie misto cand aveam vreo 9 ani si ma uitam la canalul tv Animax, as fi vrut sa retraiesc acea senzatie... din pacate nu mai exista in estul Europei.
Sunt un fan anime si urmaresc multe vechi si noi.
Am o intrebare pentru toți ceilalți fani ai animatiei japoneze, no offense pentru fanii Naruto dar nu e un anime / manga prea overrated? Cred ca m-ar plictisi +150 episoade. sad
Acum cateva zile am terminat manga de la Nana ( I am crying rn ). Urmeaza sa ma uit la anime-ul Mushishi si dupa la FMA.
Va multumesc tutor pentru raspunsuri
( daca mai vedeti comentariul asta ) si va urez o vacanță linistita si faina happy

10 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Ce e aia TV?!?
de Netflix ai auzit?!?
sincer, eu la tv ma uit NUMAI la stiri si pe Fashion Channel (unde EVIDENT ca ma intreseaza moda... daaaaaaaa, numai moda ma intreseaza) restul stream la greu, le vad in ordine, cand vreau eu, pot sa pun pauza, etc.

| Mlarisa58 a răspuns:

Si eu ma uitam la Naruto acum 2 ani sau 3, era seara, dar habar nu am pe ce canal. Oricum nu am mai vazut. Gasesti anime pe Netflix sau pe internet. Scri pe google anime si iti alegi ce vrei sa vizionezi.