| ღßєℓℓવ a întrebat:

Salut, ştie cineva filme interesante?

Răspuns Câştigător
| Kindly a răspuns:

Priceless - un film frantuzesc care merita toata stima si respectul.
My Sassy Girl - foarte captivant.
Hachiko: a dog story - singurul film la care am plans.
The Lost Valentine - si aici am dat cateva lacrimi (recunosc) mentionez ca nu este trist, doar emotionant.
Crazy/Beautiful - de asemenea este un film deosebit, arata ca exista iubire desi exista o mare diferenta din punct de vedere a pozitiei sociale.
Passengers - E superb! Este despre acceptarea ca proces al mintii umane.
Two Brothers - Daca iti plac animalele, in special tigrii, asta e un film de nota 11!

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

1) Friday 13 th 2009.
Plecat sa-si caute sora disparuta, Clay Miller (Jared Padalecki) se indreapta spre codrii intunecati ai legendarului Crystal Lake, unde da peste ramasitele putrezite ale unei baraci ascunse printre copaci acoperiti de muschi. Iar asta nu e tot ce descopera Clay, il mai asteapta o supriza in tufisuri. Clay nu asculta sfaturilor vecinilor, nici ale politiei si se incumeta sa infrunte padurea cu renumele unui loc blestemat; baiatul pleaca in cautarea surorii lui, Whitney (Amanda Righetti), cu ajutorul unei fete, Jenna (Danielle Panabaker), pe care o cunoscuse intr-un grup de elevi amatori de un weekend palpitant. Se pare ca toti vor cunoaste niste senzatii ce depasesc asteptarile unor pusti in cautare de aventura.

2)A Walk to Remember
Probabil suna deja a cliseu, dar este unul dintre filmele de dragoste care au facut istorie. Genul de film cu adolescenti, dar care depaseste limitele genului printr-o poveste de dragoste si de viata. Sigur vei avea mult de munca pana sa iti convingi iubitul sa se uite la A Walk to Remember.

3)The Proposal
The Proposal are o poveste draguta, un pic pe dos, glume bune, la care chiar vei rade si, bineinteles, clasicul final fericit. Motiv in plus pentru care sa il vedeti: Sandra Bullock si Ryan Reynolds dezbracati.

4)Love Actually
Filmul urmareste povestile a opt cupluri din cele mai variate categorii sociale: de la primul ministru indragostit de secretara, la pustiul ce isi iubeste colega de scoala. Nu este un film romantic plangacios, fiind realizat cu mult umor.

5) P.S. I love you
Filmul a aparut in 2007 si ii are ca protagonisti pe Hilary Swank si pe Gerard Butler. O sa va stearga definitiv imaginea pe care v-ati facut-o despre el in 300, iar tu sigur vei varsa o lacrima. Un fel de "Fantoma" cu Patrick Swayze, numai ca mai putin siropos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Minority Report
Cloverfield
Signs
Braveheart
The Patriot
Se7en
Final Destination
28 Days Later
Platoon
Pulp Fiction
Kill Bill vol 1.
A Nightmare on Elm Street
War of the Worlds - 2005
The Good, the Bad and the Ugly
Legends of the Fall
Fight Club
Pandorum

| Erica33 a răspuns:

The mortal instruments
Beautiful creatures
A walk to remember
Uposide down