| madamadas a întrebat:

Am nevoie de niste filme de groaza. Dar bune sa fie.
Funda!

Răspuns Câştigător
| M25M a răspuns:

Paranormal activity(1-4)-(cu toate ca nu-i o crima daca va rezumati la primele doua)
REC(doar unu si doi)
El orfanto
Silent hill
The Messengers
The Tunnel
Blair witch project(doar prima parte)
The Others
The Exorcism of Emily Rose
Ju-on( The Grudge in varianta americana)
Ringu( originalul variantei americane The Ring)
The omen(originalul)
The Exorcist(originalul)
The Haunting in Connecticut
The Awakening
The Woman in black
Insidious
Devil
(Room) 1408
The Uninvited
Suspiria
The Shining
Nosferatu
The Strangers
Dead Birds
Tale of two sisters
Intruder
The Hills Have Eyes
The Strangers
The Ruins
(The)Last House on the Left
Grave encounters
The Innkeepers
The Unborn
The Ward
The Possesion
The Amytiville Horror
The Descent(doar prima parte)
I spit on your grave(asta este mai slasher deci sunt scene explicite)
V/H/S
30 Days of night
Identity
Sinister
I saw the devil
Ils
Haute Tension
Case 39
Dark Water
Session 9
Darkness Falls
Calvaire (slasher)
The Abandoned
28 weeks later( zombi)
28 months later(continuare 28 weeks later)
Dawn of the dead(zombi)
Eden Lake (thriller)
Amusement
Shutter(originalul asiatic 2004)
The Conjuring(nu e genul care sa te sperie daca esti obisnuit/a cu genul, dar are o poveste interesanta)
P.S. Pentru cei care vor sari zicand ca au mai vazut aceasta lista la alti utilizatori, aceasta este lista mea (care intr-adevar mai este folosita si de altii) pe care o completez doar cu filmele pe care eu le consider demne de vizionat ale acestui gen. Deci nu vanez funde nu sunt disperat dupa funde, am destule, asadar nu "fur" lista nimanui. Fac aceasta precizare pentru a nu repeta acelasi lucru de mai multe ori

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru M25M):

Ai vazut toate filmele astea?laughing

| M25M a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Daca nu le vedeam nu le recomandam. happy
Ar mai fi ceva filme ale acestui gen pe care le-am vazut insa nu mi-au placut si nu le recomand...(de ex. nu inteleg de ce ar fi Final Destination film horror)

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru M25M):

Ai o lista lungaaa.laughing
Chiar iti plac astfel de filme.thinking

| M25M a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Ma crezi ca ma atrag mai mult dramele sau filmele psihologice laughing

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru M25M):

Cum de ai timp sa te uiti la atatea filme?thinking

| M25M a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Te uiti in timp...Cel putin de la 15/16 ani am incept sa ma uit la foarte multe filme din genuri variate, plecand de la filmele lui Charles Chaplin, pana la filme japoneze, de la The Godfather pana la Filantropica, de la Der Untergang pana la Requiem for a dream ....Ai timp, daca iti plac filmele iti faci timp.

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru M25M):

Da,sa fiu sincera, si eu m-am uitat la o groaza de filme.Dar mi-e prea lene sa le scriu.laughing

| M25M a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Eu de asta am facut lista asta ca sa nu le omit, e mai simplu cu un copy-paste big grin

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru M25M):

A,ce smecher.laughing
Eu credeam ca ai facut-o acum, pe loc.

| M25M a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Crezi ca numai tie iti este lene laughing

| M25M a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Cum se numeste melodia de rock simfonic de pe profilul tau de tumblr (blind guardian) cu inceput de orchestra si apoi cor?

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru M25M):

Cred ca o sa ma uit la un film din lista ta chiar azi.El orfanto, da, imi place cum suna, si trailerul e interesant.

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru M25M):

Therion -The rse of sodom and gomorra.
Sa asculti toata discografia, e superba.

| M25M a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Am vazut in cele din urma, te felicit pentru gusturile muzicale (m-am indragostit de Nightwish-Last of the wilds, parca imi este un pic rusine ca nu o stiam big grin )
Referitor la film, vizionare placuta!

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru M25M):

Merci,merci.Daca fac infarct e vina ta.

| M25M a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Nu faci stai linistita, e mai mult psihologic.
P.S. Ti-am lasat un mesaj.

20 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Insidious
the unborn
case 39
drag me to hell
the exorcism of emily rose
the uninvited

| HaKa93 a răspuns:

Insidious
grudge
the ring
drag me to hell
sinister
case 39

| Armenianeek a răspuns:

Incerarca The Ring sau One Missed Call

| ONE123456789 a răspuns:

Snuff 102. Este pur si simplu GROAZNIC. Trebuie sa fii bun cu inima ca sa il vizionezi SI nu singur/a. Bafta!