| DorinKta a întrebat:

As vrea sa stiu cand se difuzeaza Fast and Furious 7 la tv. Sau daca exista vreun indiciu. Multumesc;-)

Răspuns Câştigător
| Zartbitter a răspuns:

Fiecare film are un ciclu de apariție în funcție de canalul media. În 2009, ciclul arăta cam așa
1. Momentul 0: Lansare în cinema
2. +3 luni: Lansare pe DVD
3. +3 luni: Lansare pe canale restrânse plătite (hotel, video-on-demand etc.)
4. +6 luni: Lansare pe canale premium (HBO etc.)
5. +7-12 luni: Lansare pe canale publice (TV etc.)

Astăzi, 6-7 ani mai târziu, diferența nu este majoră. Deci te poți aștepta ca un film ce apare în cinema în aprilie să apară la televizor 6 luni mai târziu, în octombrie.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La televiziunile din Romania probabil peste cativa ani

| Zaygon a răspuns:

Pe HBO ar trebui sa apara peste 6 luni iar pentru restul canalelor peste vreo 2 ani probabil.

| aviii a răspuns:

Ioi, buna intrebare. Cu siguranta nu anul asta, si nu cred ca nici la anul. Adica peste vreo 2 ani. Dar stai linistit, o sa il 'pirateze' astia pe netwinking shhht.