| Psycho777 a întrebat:

Cand eram mic, am vazut un film horror cu niste tineri care mergeau intr-o excursie cu masinile. La un moment dat, astia se opresc si se duc in padure in timp ce unu ramane la masini. Cand astia se intorc, ii gasesc urechea celui ce a ramas, pe jos, si apoi is urmariti de ceva nebun. Filmu era de prin 2000, pe acolo. Funda celui care imi da raspunsul bun, si nu e nici final destination nici wrong turn

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ești sigur că nu e unul din seria Wrong Turn? Sunt vreo șapte părți. Vezi și seria The Texas Chainsaw Massacre, fiindcă doar aici se pot întâmpla astfel de grozăvii.
Totuși, eu zic că e Wrong Turn (2003), prima parte.
Vezi min 20:40" din film. Mai întâi e găsit un adidas al celui dispărut, iar la câțiva pași depărtare, va fi găsită o ureche tăiată...

| Psycho777 explică (pentru floresdemayo):

Cred ca asta e totusi. Probabil ai dreptate

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Cred ca cel mai bine, cel mai sanatos este sa nu mai cauti astfel de filme.

| Psycho777 explică (pentru anonimg):

Cred ca cel mai bine este sa raspunzi la intrebari daca ai vreun raspuns, daca nu sa-ti vezi de treaba in continuare, pentru ca mi se rupe de parerea ta.

| anonimg a răspuns (pentru Psycho777):

Ce-am spus nu este doar o parere, si nici nu voi desconsidera raspunsul tau. Orice vedem si auzim ne vor afecta mai devreme sau mai tarziu -in bine sau in rau.
Poate ca acum nu stim cu exactitate cum se intampla asta la nivelul creierului nostru, la nivelul mintii si inimii noastre, la nivelul constientului si subconstientului; un lucru stim sigur: ca orice rau ne va afecta spre rau, chiar daca raul acela ne place.
Ca unui frate te sfatuiesc: nu cauta astfel de filme, pentru ca ele ne vor afecta nu doar noptile prin visuri neplacute, dar vor si alimenta in mod negativ sentimentele si emotiile. Vor alimenta teama de intuneric, si teama de singuratate; si nu va fi de mirare ca ne vom speria chiar si de fosnetul frunzelor batute de vant.
Nu astept un raspuns, ci m-as bucura ca sa te gandesti la cele de mai sus; caci le-am scris din toata inima spre binele tau si al copiilor tai care sunt sanse mari ca sa mosteneasca aspectele negative mai mult decat cele pozitive -pentru ca asa este natura noastra.
Si nu am scris doar pentru tine, ci si pentru toti aceia care sunt atrasi de filmele de groaza.

| Happy33 a răspuns:

Cred ca l-am vazut si eu dar nu stiu cum se numeste.

| Hiperionn a răspuns:

Cred ca e friday the 13 th daca nu ma insel