| R1pstar a întrebat:

in animeul bleach dupa ep 218 imi puteti spune in mare ce sa intampla pentru ca m-am plictisit de bleach nu stiu de ce cred ca povestea nu mai ii asa interesanta
Funda celui care povesteste cat mai mult si cat mai bine

Răspuns Câştigător
| Muwz a răspuns:

Pai vor urma cateva episoade in care se vor lupta cu Espada si pe la episodul 230 incepe un alt sezon ce nu are legatura cu povestea de pana acum, adica nu continua batalia dintre Shinigamii si Espada. In acel sezon vor fi lupte intre Shinigamii si Zanpakutou-rile lor materializate, adica Zanpakutou-rile iau o forma umana pentru ca aceasta este abilitatea lui Muramasa, un Zanpakuto al unui membru al clanui Kuchiki care a fost sigilat. Pe urma urmeaza sezonul 14 si continua luptele dintre Shinigamii si Espada iar pe la 300 (cam asa) se lupta Ichigo cu Aizen. Pe urma, sezonul continua cu episoade mai plictisitoare, fara lupte. In sezonul 15, se lupta Shinigamii cu Reigai(acele corpuri artificiale ce arata exact ca ei si de data asta au si aceleasi puteri) si Ichigo incearca sa afle cine a creat acesti Reigai. In sezonul 15, Ichigo incearca sa isi redobandeasca puterile pierdute ca urmare a folosirii a Saigo Getsuga Tenshou, intalnind un grup de persoane ce foloseau o tehnica numita Fullbring prin care se foloseau de un obiect personal si isi activau puterile( de exemplu, cineva isi folosea semnul pentru carte si il transforma intr-o sabie ce avea si alte puteri, adica nu o sabie normala). Dupa se lupta Ichigo cu un antagonist care facuse parte si acest grup si acum ii vana. Isi recupereaza puterile si cam atat. Funda?