| George1415 a întrebat:

M-am uitat mai demult la un film despre Holocaust. Nu imi aduc aminte prea multe. Doar o secventa cand evreii erau sortati pe meserii. 2 frati erau ceva gen bijutieri si au fost alesi. Apoi i-au facut un fel de ghiul cu initiale unui general de acolo. Are cineva idee cum se numeste filmul?

Răspuns Câştigător
| FaraNume77 a răspuns:

Este un film Evadarea din Sobibor sau "Escape from Sobibor" 1987 in care daca tin minte erau foi frati bijutieri parca... Nu imi amintesc l-am vazut tare demult si din cate am citit e inspirat din realitate. Chiar daca nu e filmul pe care il cauti mie mi-a placut mult si am sa il revad cand am timp. Ti-l recomand.

2 răspunsuri:
| FaraNume77 a răspuns:

E cel cu evadarea?

| FaraNume77 a răspuns:

Cred ca asta e filmul...