| Kife a întrebat:

Stie cineva filme sau seriale sci-fi, fantastic?
Ma refer la chesti din astea cu vrajitori, magie, vampiri... Gen "Liceenii: Prima iubire" sau "Watch Miror.".

Si o scurta descriere...

5 răspunsuri:
| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Twilight (desi pentru mine e trash)-O tipa pe nume Bella se muta la taica-su (parintii fiind divortati, dar tin legatura). Scoala noua, prieteni noi, pana cand da peste un tip Eduard care se pare ca e vampir "vegetarian", dar care are o slabiciune doar pentru sangele ei.
Seria Harry Potter presupun ca ai vazut-o.
Cica si Cronicile din Narnia sunt misto dar eu nu le-am vazut.
The Hobbit si The Lord of the Rings presupun iarasi ca le-ai vazut.
Serialul meu preferat e Doctor Who. Are 10 sezoane (seria noua). O sa te indragostesti de el de la primul episod. E vorba despre un barbat care isi spune The Doctor. El e un Lord al Timpului, mai exact ultimul si calatoreste intr-o masina a timpului numita TARDIS care arata a cutie telefonica albastra. Serialul are toate genurile posibile.

| Crantea_Claudia_1994 a răspuns:

Twilight sau Zori de zi amândouă sunt cu vampiri si vârcolaci