| SkyCraft a întrebat:

Stiti canalul Disney Channele? Pai, este praf... Adica baga toate prostiile, si asta ma enerveaza la culme. Tampenia aia de Jessie, Hannah Montana(sau cum s-o scrie) si multe altele care-s full de sarcasm, ca aia cu regii. Da, si intrebarea mea este, va rog raspunde-ti doar daca stiiti :
Ce s-a intamplat cu Jetix!?

As vrea sa stiiti ca, Jetix Romania este Pe Teava. ro, si acolo puteti gasi seriale cum ar fi Naruto (asta ma condus la intrebare...), dublate in romana.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Canalul Fox Kids Romania a fost cumparat de Disney in 2004, iar in 2005 a devenit Jetix.
In 2009 Disney a decis sa inlocuiasca Jetix-ul cu Disney Channel.

3 răspunsuri:
| FaithGaga a răspuns:

Asa este, "serialele" de pe Disney sunt facut la repezeala, pline de clisee si nu sunt nici macar amuzante. Le fac pentru copiii de pana in 10 ani, care nu isi dau seama cat de proaste sunt...

| SkyCraft explică (pentru FaithGaga):

Mda, si eu am avut 9 ani si tot ma enerva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De acord. Sunt numai mizerii pe posturile de desene animate. Prefer sa revad desenele copilariei decat sa ma uit la mizerii ca cele de la Disney Channel.