| satulnostru a întrebat:

vreau sa stiu un lucru! rose dewitt bukater din titanic,a fost cu adevarat supravietuitoare pe titanic, in 1912? pentru ca in film(1997 cred)tot ea apare, si daca ea a fost cu adevarat supravietuitoare pe titanic nu are cum ca si in film sa fie! kate winslet a interpretat-o in film? dar este imposibil pentru ca in film ea apare(rose)! va rog sa imi explicati pas cu pas totul.multumesc mult! funda!

Răspuns Câştigător
| lauraselena2000 a răspuns:

Nu filmul acela titanic din 1997 a fost o copie dupa titanic original, deoarece au existat supravietuitori de pe titanicul original din 1912, iar rose este decat o actrita care isi interpreteaza rolul doar atata tot.A si inca ceva ca sa se faca acel film(copie de pe titanic original)sa construit inca un vapor identic si o piscina imensa cat vaporul. Si in ziua de azi exista vapoare si mai mari decat titanic pentru ca acela a fost primul vapor de croaziera cel mai mare, construit in anii aceeia cand se rezumau doar la atat. Ultima supravietuitoare de pe titanic original era din florida iar prin 1912 era decat un bebelus si din pacate s-a stins duminica trecuta la 97 de ani pentru ca inainte sa se scufunde vaporul a fost pusa intr-o sacosa de unde a fost gasita de alti oameni si ingrijita de niste parinti adoptivi, care nu au fost atunci pe vas si a fost in grija lor pana la 97 de ani.Ai inteles? deci poveste cu titanic chiar a existat in 1912 s-a scufundat, iar in 1997 a foast facuta copia lui exact asa cum s-au intamplat evenimentele pe vas in 1912