| YusukeUrameshi a întrebat:

Salut vreau si eu sa stiu un anime cu genurile astea:comedie actiune demoni romantic si putin pervers big grin cel mai frumos funda

Răspuns Câştigător
| sNukki a răspuns:

Ao no Exorcist

Genul: Actiune, Fantastic, Shounen, Supernatural
Data lansarii: 17 Aprilie 2011
Stadiu: OnGoing
Aparitie episod: Luni

Scurta Descriere: Aceasta lume este formata din doua dimensiuni alaturate ca una, ca o oglinda. Prima este lumea in care traiesc oamenii, Assiah. Cealalta este lumea demonilor, Gheena. De obicei, o calatorie intre cele doua, si intr-adevar, orice fel de contact intre cele doua, este imposibil. Cu toate acestea, demonii pot trece in cealalta lume daca poseda sau exista in cadrul acesteia. Satana, zeul demonilor, a gasit in lumea umana un fel de substanta suficient de puternica pentru a o poseda! In acest scop el l-a conceput pe Rin Okumura, fiul sau, cu o femeie umana. Dar fiul sau va fi de acord cu planurile lui? Sau el va deveni altceva? Un exorcist?

2 răspunsuri:
| ɔɐıɔ a răspuns:

Death Note? sper sa iti placa

| LetsPutASmileOnYourFace a răspuns:

Elfen Lied... Ai grija eu am plans la sfarsit sad