| YusukeUrameshi a întrebat:

Salut ziceti-mi niste anime-uri romantice si amuzant cele mai frumoase funda :X

Răspuns Câştigător
| LionelJosh a răspuns:

1) Lovely Complex
2) ef - A Tale of Memories
3) Ouran High School Host Club
4) Toki wo Kakeru Shoujo
5) Millennium Actress
6) Ranma 1/2
7) Seto no Hanayome
8) Kanon -2006-
9) Ninja Scroll
10) Full Metal Panic? Fumoff
11) Laputa: Castle in the Sky
12) Paradise Kiss
13) Honey and Clover
14) Honey and Clover II
15) Basilisk: The Kouga Ninja Scrolls
16) Fate-stay Night
17) School Rumble
18) I''s Pure
19) Utawarerumono
20) Love Hina Christmas Special

5 răspunsuri:
| YusukeUrameshi explică:

Eu as vrea cand mi le dati si sa faceti putina descrierehee hee

| BlackMetalIsMyLife a răspuns:

Ai avut cumva un vis umed?thinking

| Rosary_2503 a răspuns:

Mermaid Melody (are sezonul 2 "Pure"), Tsubasa Reservoir Chronicle, Neo Angelique Abyss(+ sez. 2), Kamikaze Kaito Jeanne(printre preferatele melelove struck), Shugo Chara, Mamotte Shugogetten, D.N.Angel, Kaleido Star(nu tare mult romance, dar asta e), Princess Tutu, Tokyo MewMew, Kaibutsu Oujo, Ginban Kaleidoscope, InuYasha(dar cred ca pe asta il stii dejalaughing ), Chrono Crusade, Kaito Saint Tail(dar nu iti sugerez, deoarece eu de-abia l-am gasit, si nu in calitate buna), xxXHOLiC, si Avatar: The Last Airbender(desi asta nu e chiar anime, nefiind de origine japoneza.). As sugera sa cauti pe Wikipedia sau pe alte site-uri asemanatoare informatii despre aceste animeuri, sa vezi ce genuri sunt, altfel s-ar putea sa te trezesti ca unele nu iti convin. Sper sa-ti placa, Vizionare placuta!

| Gabrielast_2483 a răspuns:

ROMANTICE :
Nodame Cantabile > are 3 sezoane(daca nu iti place muzica clasica nu te uita)
Clannad
Spice and Wolf
Myself; Yourself
Lovely Complex
Toradora!
Peach Girl
Love Hina
Aishiteruze Baby
Midori no Hibi
Air
Da Capo

AMUZANTE :
Special A
Peach Girl
Bokura ga ita
( astea sunt si romanticebatting eyelashes

| urahara a răspuns:

Buna! akikan,nana, MM! si romeo si julieta, bleach e amuzant si romantic dar este si cu lupte