| Stefanescu_Mircea_1994 a întrebat:

Caut si eu un film francez, o comedie, dar nu imi aduc aminte cum se numeste. Era un politist si un hot in Paris, si cand se certau, lumea disparea si ramaneau singuri. Dupa ce se impacau, lumea aparea. Dupa ce se certau, iar disparea lumea. Daca stie cineva filmul, il rog sa imi lase un raspuns! big grin

6 răspunsuri:
| calian a răspuns:

Nu stiu sigur dar cred ca este unul dintre variantele acestea:

Abbott & Costello
sau
Stan & Bran (putin probabil)
sau
Charlie Chaplin(tot timpul se certa cu politistiii)

Funda? daca un raspuns este corect?

| Stefanescu_Mircea_1994 explică (pentru calian):

Nu e alb negru, E un film aparut intre anii 2008-20011. Si era un singur politist, si un singur hot. Cand se certau, restul lumii dispareau, si hotul isi facea de cap. Fura masini de lux si se plimba, mergea pe stadion si se credea jucator. Din cate imi amintesc politistul avea probleme medicale si trebuia sa faca o injectie la cateva ore, daca nu se balbaia. sad

| Stefanescu_Mircea_1994 explică (pentru Stefanescu_Mircea_1994):

Ramzy Bedia. Era actorul asta. El era hotul. Si politistul era unu chel!

| Stefanescu_Mircea_1994 explică (pentru Stefanescu_Mircea_1994):

L-am gasit. big grin " La-Tour-Montparnasse-infernale " Daca mai e cineva care il cauta happy