| MaeRiAh a întrebat:

Scuzati categoria va zic de la inceput... M-am saturat de toate pitzipoancele de cantarete dinn ziua de astazi si ce a ajuns muzica aici deci am ascultat doua piese de la un cantaret/ata deci erau exact la fel doar niste versuri schimbate ici si colo oamenii buni ce e asta, o mare bataie de joc da pun pariu ca la multi dintre voi va plac cantecele astea de rahat care au 2 versuri nesimnificative si un refren cu un ritm, si toata lumea yoy si vai ce faina-i piesa :@ si ce sa zic dc nu se mai poate canta in romania piese in limba asta :@ dau ex Korea si japonia cantareti de acolo dc pot sa cante in limba natala? si sa va zic chiar suna foarte bine. da nu in romania bagam spaniola si engleza pana pusca nu zic ca unele piese sunt faine (ma rog fain e mult zis) da dc nu se poate canta in rom? si sa fie piese faine in rom de exemplu "TOT MAI SUS" a lui Ghues Who, piesa e in romana si are niste versuri care te prind suna bine videoclipu e fain nu ca la tate pitzipoancele care isi arata sanii mai goi si fustele de 5 cm... pun pariu ca o sa pr raspunsuri de genu ce daca nu iti place nu asculta laughing sau mno "si intrebarea care este" laughing dar totusi eu aveam chestia asta pe suflet si vroiam sa vio zic asa ca. Hai cu comentariiiiii!

7 răspunsuri:
| InuIo a răspuns:

Sunt perfect de acord cu tine. Si sincer nu prea ai cum sa nu mai asculti cand pe strada unii isi dau muzica la maxim sa auda toata lumea ce asculta ei. Uneori am impresia ca innebunesc dar n-am ce face decat sa imi bag castile in urechi si sa merg mai departe. E bine sa stii ca totusi mai sunt si unii care n-au innebunit de tot.

Răspuns utilizator avertizat
| anomisanairda a răspuns:

Se fac astfel de cantece pentru ca prind la public.
Ce daca au 2 versuri? Ce daca apar 3 tipe cu miscari aproape porno si care isi arata partile cu care 'gandesc', ce daca melodia are 3 versuri repetate sau nu la nesfarsit?
Publicului ii place? DA!
Se castiga bani de pe urma audientei? DA!
Au vazut ca tot ce conteaza e o tipa buna, goala aproape, ritmul muzicii prinde bine in cluburi si acum scot pe banda melodii cu 2 versuri... e pe principiul voi vreti noi va dam voi da-ti banii. SIMPLU!

| MaeRiAh explică (pentru anomisanairda):

Da dar poate unii vor sa asculte muzica buna

| anomisanairda a răspuns (pentru MaeRiAh):

Ramanem cu Guess Who, Vescan si altii de care nimeni nu a auzit, nu sunt promovati si mai ramanem cu speranta ca odata si odata ne va fi si noua bine. Ce sa iti mai zic. eu ascult muzica din anii 90, muzica cu care am crescut... aveau pe vremea 'mea' un cap, o coloana si o coada. Alta rezolvare nu am momentan. Si ca tot ai zis de coreeni, japonezi... vai ce melodii frumoase, chiar daca nu inteleg o iota happy

| MaeRiAh explică (pentru anomisanairda):

Imi pare rau de tine eu dadeam doar exemplu aceste 2 tari care canta in limba lor big grin

| Allison a răspuns:

Daca melodiile sunt in romana nu prea au cum sa ajunga in afara tarii... mie personal imi plac mai mult cele in engleza. in Romania sunt niste cantareti de rahat te sustin cu asta