| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi mai multe despre anime-ul Vampire Knight:
un mic rezumat
cate sezoane are
cand va fi urmatorul sezon etc?

Răspuns Câştigător
| ピンク a răspuns:

Vampire Knight: Povestea se invarte in jurul unei adolescente pe nume Yuuki. Cu 10 ani inainte de timpul in care se petrece actiunea, ea a fost atacata de un vampir rau, dupa care a fost salvata de altul, mai exact Kaname. Yuuki a fost adoptata curand dupa aceea de directorul Academiei Cross. Academia Cross are doua feluri de clase : clasele de zi si clasele de noapte. Cred ca te-ai prins, clasele de noapte sunt formate numai din vampiri. De fapt, ca sa fiu mai exacta, poveste se concentreaza mai mult asupra unui triunghi al dragostei, din care face parte Yuuki, Kaname (vampirul care a salvat-o cand era mica) si Zero (fratele ei adoptiv).

Vampire Knight are 2 sezoane, mai exact Vampire Knight si Vampire Knight Guilty. Al treilea sezon, Vampire Knight Destiny/Eternity va aparea intr-un viitor mai indepartat, probabil in 2013 sau in 2014.

P.S. Ai avatar cu Kaname, deci presupun ca ai vazut deja ai vazut deja anime-ul, nu-i asa? big grin

| anonim_4396 explică (pentru ピンク):

Da,l-am vazut.Primele 3 episoade.happy

2 răspunsuri:
| Hyōhaku a răspuns:

Eu am vazut Vampire Knight care are 13 episoade si sezonul 2 cred ca este Vampire Knight Guilty care are tot 13 episoade.Ti le recomand pe amandoua.
Este despre o scoala unde invata si oameni si vampiri si se transforma intr-un fel de vanatoare.Iar in Vampire Knight Guilty una din fetele normale isi aminteste ca este unul dintre cei mai puternici vampiri, un vampir cu sange pur.
Sper ca te-a ajutat