| JuviaChan a întrebat:

Stie cineva cum se fac subtitrarile?
Adica de exemplu gasesti un film pe care vrei sa il vezi, dar nu ii gasesti subtitrare ca nu intelegi chiar totul.Ma rog. As vrea sa stiu cum se fac subtitrarile

Răspuns Câştigător
| MaryuZ a răspuns:

O metoda simpla e ca cauti subtitrarea acelui film in engleza apoi doar sa o traduci fiindca sunt realizati timpi de afisarea a subtitrari in timp real.Sau daca crezi ca ai timp si poti realiza o subtitrare 100 % facuta de tine poti incerca cu Subtitle Workshop.

4 răspunsuri:
| valiska10 a răspuns:

Pai nu se fac le iei de pe net. da-mi numele filmului ca iti iau eu subtitrarea si dupa ce o ai o sa ai un note pad. il pui in film(cand e deschis) da-mi numele filmului

| JuviaChan explică (pentru valiska10):

Ok dar alea de pe net sunt facute de cineva asa ca dace acel cinve le face de ce nu si noi si in plus am cautat pe toate siteurile posibile de subtitrari o subtitrare in romana pentru filmul respectiv si nu am gasit nici macar in engleza

| Abh a răspuns (pentru JuviaChan):

Daca nu gasesti sa traduci una e mai complicat, trebuie sa traduci dupa audio si sa pui tu timpii. Daca te intereseaza sa te apuci de asa ceva da-mi un pm, dar o ora de film subtitrat o sa-ti ia vreo 10 ore de munca. Tu stii daca renteaza sau nu.