| TheLittleStrange a întrebat:

Stii filme cu holocaust? big grin
As vrea catevahee hee
Funda!

7 răspunsuri:
| mira26 a răspuns:

Lista lui Schindler, Pianistul....Niste filme remarcabil de dure ale acelei perioade negre...Vizionare placuta!

| SaberSlashS a răspuns:

Si eu iti recomand filmul ''La Vita e bella''(Viata e frumoasa), care ti l-a spus si ALSI, da' e greu sa nu iti dai o palma cand e clar ca e in italiana

| TheLittleStrange explică (pentru SaberSlashS):

Pe asta l-am vazut, foarte frumos:X

| Kiasm a răspuns:

Fateless; In Darkness; Au revoir les enfants; Hijos de un mismo dios; Novembermond.

| ALSI a răspuns:

Stiu unul...se numeste "Viata e frumoasa". Titlul original e in franceza. Te va face sa plangi.

| nothingselsematters a răspuns:

The Devil's Arithmatichappy
Inglorious Bastard...un film exceptional. Ti-l recomand daca te pasioneaza chestiile astea cu nazistii.

| Myrtille a răspuns:

Baiatul in pijamale vargate
Este un film ce merita vizionat.