| Hexcore a întrebat:

Stiti vreun film istoric in legatura cu formarea Imperiului Roman?

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

Se știe că filmele hollywoodiene nu prea respectă istoria dar mă rog, cum ți-e voia.
Imperium: Augustus (2003)
Empire (TV Mini-Series 2005)
docudrama Ancient Rome: The Rise and Fall of an Empire (2006)
Fiindcă imperiul roman datează din anul 27 BC, când Senatul i-a acordat puteri executive nelimitate și titlul de Augustus lui Gaius Julius Caesar Octavianus, până atunci fusese regat și apoi republică.

1 răspuns:
| AlexFlorin3 a răspuns:

Incearca "Rome"!

Întrebări recente