| biancatwt7 a întrebat:

Tocmai am vazut filmul senzatii extreme mi-a placut. un film interesant. dar stie cineva cine e jessica kaplan? la sf zis ca filmul e in memoria ei. cine e?

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

Kaplan a murit inainte de anul in care filmul a aparut.
Kaplan a scris scenariul si de aceea i s-a dedicat acest film.
Dar eu altceva vreau sa spun: ai idee la cati ani a scris ea acest scenariu? avea 14 ani! 14 ani-un copil...si totusi i-a convins pe producatori.Probabil ca era o fata cu adevarat talentata si ambitioasa daca la 14 ani a ajuns atat de departe.

6 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Jessica Kaplan a fost o promitatoare scenarista care, din pacate, a murit la doar 24 de ani intr-un accident de avion. Primul sau scenariu de film l-a scris cand avea doar 16 ani, si a fost ecranizat in 2003, anul in care a si murit.

| BrD a răspuns:

A fost scenarista. Probabil ca a murit in timpul filmarilor.

| xoxo131 a răspuns:

A murit in 2003, la 24 de ani, un avion s-a pabusit in cladirea in care era.
a fost actrita si scenarista, a fost foarte cunoscuta de aceea sa facut filmul in memoria ei.

| ExTaZy_7517 a răspuns:

Jessica Kaplan
Scenarist, actriţă, şi artist scenice. Kaplan a fost un scenarist talentat care, la vârsta de 16 ani în 1995, a vandut script primul ei pentru 150. 000 dolari, intitulat, "competenţe să fie" la New Line Cinema.
În timp, ea a fost la intrarea în anul ei de conducere la Santa Monica, California Crossing School. Scenariul a fost bazat pe observaţiile sale proprii de colegii alb în West Los Angeles, care imita cultura gangster şi ia adus o reputaţie la Endeavor. După absolvirea liceului ea a ales sa nu pentru a merge la colegiu, dar să dedice timpul ei la scris, pe care ea a făcut pentru următorii cinci ani. Ea a scris pentru un număr de studiouri, şi a făcut, de asemenea, o adaptare a romanului, "Basic Opt", care a fost scris de Daniel Handler. Lucrările ei alte include un proiect pilot pentru un serial de televiziune nou numit, "Telegraph Hill", care a fost cumparat de CBS, care a scris, atunci când ea sa întors dintr-o călătorie de-a lungul ani în America de Sud, şi din nou se bazează pe experienţele ei. Kaplan, de asemenea, a lucrat la, "Dancer" (2000), paine, My Sweet "(2001)," Out Of The Black "(2001)," Profeţiile Madman "(2002), şi a avut un rol mic ca Suzy" "în filmul din 1992," Bikini Beach Race ". Kaplan a fost unul din cinci oameni care au murit în accident de avion în Los Angeles, California, la 06 iunie 2003, când un avion mic sa prăbuşit într-o cladire de apartamente. alte persoane au fost unchiul ei, şi 3 persoane în interiorul clădirii

| EnjoiProSkater a răspuns:

Uitativa la Havoc ie super.