| Kinus12 a întrebat:

TPU ce topuri de actori are?

4 răspunsuri:
| Kinus12 explică:

1.Nicolas Cage
2.Liam Neeson
3. Orlando Bloom
4.Viggo Mortensen
5.Alan Rickman
6. Ewan McGregor
7.Ed.Harris
8.Brad Pitt
9.Joan Cusack
10.Al Pacino

| Catharsis a răspuns:

1. Johnny Depp
2. Al Pacino
3. Antony Hopkins
4. Morgan Freeman
5. Tom Hanks
6. Sandra Bullok
7. Natalie Portman
8. Harison Ford
9. Alicia Milano
10. Leonardo DiCaprio
sper sa fie bine scrise numele

| Kinus12 explică (pentru Catharsis):

Si Nicolas Cage nici unde?

| Catharsis a răspuns (pentru Kinus12):

L-am uitat. De la 7 până la 10 sunt de umplutură. Vreau să spun că sunt actori care îmi plac, dar dacă mă mai întrebi s-ar putea să nu mai răspund la fel (doar de la 7-10).
E un clasament pe care l-am făcut sub inspiraţia de moment.
Acum, că mă gândesc mai bine, Cage ar fi 8, după Sean Connery.
Clasamentul meu final, iremediabil şi gândit este:
1. Johnny Depp (genial, indiferent de rol, film commercial sau de artă, de scenariu)
2. Al Pacino
3. Morgan Freeman (are rolurile la el)
4. Antony Hopkins (întotdeauna surprinzător)
5. Tom Hanks (dacă te uiţi la Forrest Gump, Cast Away şi la The Da Vinci Code nu prea poţi să crezi că în toate joacă aceeaşi persoană)
6. Sandra Bullok (un singur film pe care îl joacă BINE, şterge din istorie alte 15 jucate mai pentru bani, mai din plictiseală… oricum are ceva filme bune)
7. Sean Connery (carismă)
8. Nicolas Cage (mi-e greu să spun ceva coerent despre el… e ciudat)
9. Gerard Butler (în inima mea e pe o poziţie mai înaltă, dar matematica nu mă lasă)
10. Leonardo DiCaprio (are multe filme bune, îl păstrez)
11. Jack Nicholson (joacă al naibii de bine, dar să recunoaştem, nu e foarte simpatic)
12. Russel Crowe
Am tras cu ochiul şi am văzut şi ce ai scris tu...
Harris e un simpatic (indiferent de rol şi chiar dacă nu se vrea a fi aşa).
Orlando Bloom mi se pare un copil, niciodată suficient de bărbat.
Majoritatea filmelor cu Brad Pitt şi Cusack au un scenariu destul de bun. Nu e ca şi cum ei nu ar juca bine (Doamne fereşte!), dar de multe ori îi ajută scenariul.
Numerele 4, 5, 6 îmi sunt cunoscute, le-am văzut în filme, dar recunosc că abia acum le aflu numele.

În rest, numai bine!