| AnyaLyzzy a întrebat:

Va rog cat mai multe exemple de drame koreene care v-au placut mult!

6 răspunsuri:
| AnyaLyzzy explică:

Death Note este in japoneza, iar cum nu m-am facut inteleasa, fara dramele de la televizor pe acestea le stiu si eu, as dori altele care sa nu fie neaparat traditionale.

| DarQueen a răspuns:

Hmm, nu știu dacă poate fi categorisită ca „dramă", nici nu știu dacă aparține japonezilor sau coreenilorm însă mi-a plăcut trilogia Death Note.
happy

| aly19223 a răspuns:

Pai : giuvaerul palatului; furtuna la palat; doctorul hur jun; cronicile frumoase luptatoare damo; secrete la palat; concubina regelui; negustorul lim sang ok; kim suro; trei regate( japonez sau chinezesc); regatul vinturilor; imparatul marii(super)

| dacy97 a răspuns:

Buna pai drame coreene :you're beautiful,playful kiss,devil beside you,why why love, goong princess hour, etc... sper ca te-am ajutat

| ClaraLove a răspuns:

Legendele palatului :printul jumong, concubina regelui, kim suro regele de fier.Secretele de la palat si Giuvaierul palatului... Sper ca iti ajung mai am o gramada dar cred ca nu o sa mai am loc sa scriu.

| Maria_Ana_1995_e a răspuns:

1. ALICE IN LUMEA MODEI Korea 2013
2. ANGEL EYES – Korea 2014
3. BABY FACE BEAUTY -CHIP DE COPIL Korea 2011
4. BEL AMI (PRETTY BOY) – JOCUL DRAGOSTEI -Korea 2013
5. CHEONGDAMDONG ALICE Korea 2013
6. COFFEE PRINCE Korea 2007
7. EMPRESS KI – IMPARATEASA KI –Korea 2013-2014
8. FLOWER BOY NEXT DOOR Korea 2013
9. FLOWER BOY RAMYUN SHOP Korea 2011
10. HIGH SCHOOL – LOVE ON Korea 2014
11. I HEAR YOU VOICE Korea 2013
12. IUBITUL DIN STELE- MAN FROM THE STARS- Korea 2013-2014
13. JUMONG – Korea 2006
14. LOVE RAIN Korea 2012
15. The Moon That Embraces the Sun Korea 2012
16. Dong Yi
17. Chuno
18. Rooftop Prince
19. Playful kiss 7.04.15
20. After school luckly or not season 1
21. After school luckly or not season 2
22. Dream-knight-2015-korean-minidrama
23. Suflete pereche
24. Birth of a beauty
25. Pinochio
26. Who are you? 2015
27. Exo next door minidrama 2015 ( vreau partea 2)
28. Girl of 0 A.M. minidrama 2015
29. Secret angel
30. 100 Days with Mr. Arrogant (2004)
31. Boys over flowers
32. Nail Shop Paris minidrama
33. Shut Up Flower Boy Band
34. Birdie Buddy