| AlexandraElena12 a întrebat:

Vreau si eu, va rog cateva seriale la care v-ati uitat si sa-mi da-ti o mica descriere happy
Multumesc!

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

The Strain este vorba despre un doctor care se luptă cu vampiri. E un serial foarte bun chiar merită.

Îți mai recomand și The Vampire Diares. Este vorba de 2 frații vampiri îndrăgostiți de aceiași fată.

| Sn4k3 a răspuns:

Supernatural
Reaper
Rush
Limitless - mai intai uita-te la film
Sleepy Hollow. Uita-te pe internet la descrieri.

| Daniellllll1 a răspuns:

Suits(cel mai tare serial, care a aparut in 2011, inca apar epsisoade si-acum)
Serialul spune povestea lui Mike Ross, un traficant de droguri de ocazie care in timp ce se ascundea de oamenii legii intra direct in camera unde celebrul avocat Harvey Specter incerca sa isi recruteze un nou asociat. Intamplarea face ca Mike sa fie un tanar extrem de destept, cu o viziune diferita a lucrurilor, exact calitatile de care Harvey avea nevoie. Dupa ce ii demonstreaza lui Harvey de ce este in stare, Mike ajunge dintr-un escroc, mana dreapta a celui mai bun avocat din New York.
Banshee
Banshee, un orăşel din Statele Unite în care locuitorii sunt o populaţie de Amişi, este perturbat de un nou venit, enigmatic, expert în arte marţiale, care ia locul şerifului recent asasinat. Şi el are intenţia de a face ca legea să fie respectată, dar are o manieră proprie pentru asta. Mai mult, planurile sale nu servesc decât propriului interes, nicidecum interesului populaţiei.
Acest "rezumat", ca nu-l pot numi, in adevaratul sens.Este complet sub serial, serialul e... epic, actiune foarte multa, si o sa intelegi povestea, pe parcurs ce treci prin serial.Primele 2 -3 episoade mai scartaie, dar dupa...e EPIC
The Fear walking dead (2015)
E super...
"Fear the Walking Dead" ne duce înapoi la începuturile apocalipsei zombi - în vremuri în care lumea se schimba rapid din motive necunoscute, înainte ca cineva să înţeleagă exact ce se întâmplă, când viaţa, aşa cum toată lumea o cunoştea, se schimba complet şi se altera în feluri în care nimeni nu şi-ar fi putut imagina vreodată. Robert Kirkman, Gale Anne Hurd, Greg Nicotero, David Alpert sunt producătorii executivi ai "Fear the Walking Dead" şi David Erickson este showrunner-ul serialului produs de AMC Studios. Acţiunea serialului se desfăşoară în Los Angeles şi îi are în distribuţie pe KIM DICKENS în rolul lui Madison, CLIFF CURTIS în rolul lui Travis, FRANK DILLANE în rolul lui Nick, ALYCIA DEBNAM-CAREY în rolul Aliciei, ELIZABETH RODRIGUEZ în rolul Lizei, RUBEN BLADES în rolul lui Daniel, MERCEDES MASON în rolul Ofeliei şi LORENZO JAMES HENRIE în rolul lui Chris.
PRISON BREAK
Serialul prezintă povestea intrigantă a lui Michael Scofield, interpretat de seducătorul Wentworth Miller, care înscenează jaful unei bănci pentru a ajunge în aceeaşi închisoare în care se află fratele său mai mare, Lincoln Burrows (Dominic Purcell). Aşteptându-şi rândul pentru scaunul electric după condamnarea în cazul unei crime pe care nu a comis-o, Lincoln se trezeşte coleg de închisoare cu fratele lui, în penitenciarul Fox River. Michael pune în aplicare, pas cu pas, un plan elaborat de evadare pentru el şi fratele sau. Povestea se complică atunci când la mijloc intervin interese financiare şi politice, dar şi conspiraţii guvernamentale.
The MENTALIST
Patrick Jane, este detectiv şi consultant la Biroul de Investigaţii Criminale din California (CBI). Este cunoscut pentru faptul că a elucidat un număr impresionant de crime datorită talentului deosebit de a observa până la cele mai mici detalii. În echipă, Patrick, este notoriu pentru lipsa de protocol şi aşa zisa faimă de medium, deşi acum recunoaşte că în trecut s-a prefăcut că are abilităţi paranormale. Talentul lui Jane de a rezolva cazuri de mare importanţă este mereu analizat de colegii săi.

Cu toate acestea, agentul Teresa Lisbon nu se teme să accepte că nu-l doreşte pe Jane în echipa sa, datorită faptului că este: narcisist, teatral, periculos şi fără limite.
Absolut toate serialele trebuie vazute.Sa excludem noul "walking dead", dar, in rest...Trebuie sa le vezi big grin

| Catabtr23 a răspuns:

Arrow, un serial foarte tare.

| GoldenKing a răspuns:

Eu ma uit doar la unul:Game of Thrones.Este vorba despre niste case(familii) care se lupta pentru conducerea continentului pe care se desfasoara in cea mai mare parte actiunea, Westeros.E si un alt continent, insa nu ii stiu numele. Oricum in primul sezon te vei cam plictisii, primele 5-6 episoade fiind mai mult introductive, unde de abia te obisnuiesti cu numele personajelor etc.Momentan are 5 sezoane, iar noi, fanii, il asteptam pe al 6-lea. Daca universul iti va placea, sigur iti vor place si cartile "A song of Ice and Fire". Vizionare placuta happy