| syjey a întrebat:

Ziceti un film drama sau actiune, dar bun...

8 răspunsuri:
| Diabolique a răspuns:

Buna! Iti recomand doua, sperand ca macar unul dintre ele nu l-ai vazut. Primul, preferatul meu de acest gen este "V for Vendetta" (2006). Un film absolut extraordinar despre un "terorist" care incearca sa se razbune pe guvern pentru actiunile lui corupte si imorale care au dus la desfigurarea personajului principal.
Povestea este una putin spus spectaculoasa, in momentul in care "V" (personajul principal) o intalneste pe Evey, o femeie care ii va schimba conceptia despre viata.
Cu toate acestea, barbatul reuseste sa atraga publicul de partea lui, printr-un mod unic si elegant as putea spune. Merita vizionat cel putin o data!
Al doilea film, "The Dark Knight" (2008), care din pacate cred ca iti este familiar, nu am sa detaliez actiunea pentru ca stim cu totii ca este vorba de "Batman" impotriva rivalului sau cel mai de temut "The Joker".
Sunt sigura ca vei iubi filmele astea, chiar daca le-ai vizionat, merita sa te mai uiti macar o data, pentru ca sunt adevarate capodopere ale cinematografiei.
Vizionare placuta!

| LifeFail a răspuns:

Mersi pentru apreciere,Sergiu!
Baftă şi numai bine!

| Puffy729 a răspuns:

De actiune ai putea sa vezi Harry Potter (de la al 3lea daca vrei de actiune ca 1 si 2 sunt de fantezie, aventura, familie si mister) si drama... Ballet Shoes sau Titanic.
Imi pare rau daca nu te-am ajutat!

| thegirl1 a răspuns:

Invazia maimutelor happy

| syjey explică:

Le stiu pe toate, dar cel mai mult m-a impresionat The Shawshank Redeption... oricum acum ma uit la Invictus(tot cu Morgan Freeman)

| Flooo a răspuns:

Secret Window,e foarte interesant,actiune!
American Beauty, drama.
Hachiko a dog's story, drama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fantoma mea iubita
este drama - romantic

| InSoMnIaC a răspuns:

Iti recomand
From Paris with love
Actiune, cu un sfarsit oarecum dramatic
Unu din cele mai bune filme de actiunepe care le-am vazut
Ar mai fi
Banlieu 13
Banlieu 13 ultimate
The mechanic
Inception
si cam atat
deocamdata