| Alexandrutssa a întrebat:

Dati mi si mie va rog o reteta de rafaello simpla. Dar fara curmale, napolitane. Cea mai simpla. Multumesc :*

5 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Nu dau linkuri, dar iti dau reteta mea de rafaello.
200 gr unt, 200 gr lapte praf.200 gr zahar pudra, 250 gr nuca de cocos,stafide.
Amesteci untul lapte praf, zaharul si jumatate din nuca de cocos, le framanti pana devine un fel,, aluat'' din care se poate modela. Faci bilute in mijlocul carora pui stafide, le tavalesti prin nuca de cocos.Le dai la rece pentru cateva ore.
Daca vezi ca aluatul nu poate fi modelat mai pui putina nuca de cocos.

| Hace a răspuns:

Http://www.bucataras.ro/retete/bomboane-raffaello-cu-stafide-52975.html

Aici vei gasi foarte multe retete. Numai bine :)